AKP'de 7. olağan kongre için çalışmalar sürüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi'de (AKP) başlayan büyük kongre sürecinde, ilçe kongreleri aşamasına gelindi. Parti, bu kez her il için “sabit koordinatör” belirledi. 7'nci olağan kongre sürecinin 7 Ekim 2019 itibarıyla başlayacağı açıklanmıştı.

AKP'de 7. olağan kongre için çalışmalar sürüyor

AKP’de başlayan büyük kongre sürecinde, ilçe kongreleri aşamasına gelindi. Parti, bu kez her il için “sabit koordinatör” belirledi. Koordinatörler mülakatlara başlarken hangi il ve ilçe örgüt yöneticilerinin değişmesi gerektiği saptanıyor. Genel Merkeze sunulacak üç isimden biri kongrede aday gösterilecek.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, belirlenen isimlerin, il ve ilçelerin sivil toplum örgütleri ve önde gelenleriyle de değerlendirileceği belirtiliyor. Genel merkeze sunulacak raporda, hangi il ve ilçe başkanının değişmesi gerektiği ve gerekçeleri yazılacak. Ayrıca, yerine olabilecek üç isim belirlenecek.Partinin tüzüğünde yer alan “üyelerin katılımıyla” adayların belirlenmesinden yine vazgeçildi.

Yeni delegeler üyelerin katılımıyla yapılan seçimlerde belirlenecek. 7’nci olağan kongre sürecinin 7 Ekim 2019 itibarıyla başlayacağı açıklanmıştı.