AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten 'Libya' açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Libya gündemine ilişkin açıklamalarda bulunarak CHP'ye tepki gösterdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten 'Libya' açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Libya gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, açıklamasında, “Siz herhangi bir şekilde sadece sınırlarınıza kapanarak milli çıkarlarınızı koruyamazsınız. Dostlarınızı korumak zorundasınız, müttefiklerinizi korumak zorundasınız.” ifadelerine yer verdi.

Çelik, Somali’de meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin ise “Orası önemli ve dost bir ülke, yalnız bırakılmayacak.” dedi.

AKP Sözcüsü Çelik’in açıklamalarından satır başları şöyle;

”(Libya ile mutabakat) Siz herhangi bir şekilde sadece sınırlarınıza kapanarak milli çıkarlarınızı koruyamazsınız. Dostlarınızı korumak zorundasınız, müttefiklerinizi korumak zorundasınız.”

”(Somali’deki saldırı) Orası önemli ve dost bir ülke, yalnız bırakılmayacak. Türkiye, her zaman onların yanında, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye güçlendikçe Somali, hiçbir zaman yalnız kalmayacak. Her zaman Türkiye’yi yanında hissedecekler. Teröre karşı mücadelesinde de sonuna kadar Somali ile beraber olacağız.”

”CHP’den yapılan açıklamada, ‘Türkiye’nin güçlerini, gemilerini vurun.’ diyen Hafter’in ılımlı ve seküler bir kişi olduğu söylendi. Onları kimin desteklediğine bakarsanız ne kadar ılımlı ne kadar seküler olduğunu görürsünüz. ‘Türkiye’yi, Türk gemilerini vurun, Türk hedeflerini vurun.’ diyen birisine nasıl ‘ılımlı’ diyebilirsiniz?”