AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten 'deprem' açıklaması: Bilinen bazı isimler yalan söylüyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik İstanbul depremine ilişkin yaptığı açıklamada ''Toplanma yerlerinden, koordinasyona hangi birimlerin davetli olduğuna dair, bilinen bazı isimlerin yalan yaydığı görülüyor'' ifadelerinde bulundu.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten'deprem' açıklaması: Bilinen bazı isimler yalan söylüyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından İstanbul’da yaşanan depreme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çelik paylaşımında İstanbul’da meydana gelen depremler ve bundan sonra gerçekleşebilecek olanlar için tüm birimlerin koordinasyon içinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek ”Esas olan tek şey vatandaşlarımızın güvenliğidir. Sosyal medya başta olmak üzere çeşitli mecralarda açıkça yalan haber yayıldığını, provokatif yalanlar üretildiğini görüyoruz. Vatandaşlarımız resmi birimler dışındaki açıklamalara itibar etmesinler. Tüm birimler vazifelerinin farkındadır ve sahada çalışmaktadır” ifadelerine yer verdi.

‘UTANÇ VERİCİ YALANLAR SÖYLÜYORLAR’

Bazı siyasilerin bu konuda bilgisizce konuştuğunu ileri süren Çelik ”Bu, şu anda vatandaşlarımıza kötülük yapmaktan başka şey değildir. Bazılarının ise bilgisizliğin ötesinde bile bile yalan söylediği görülmektedir. Utanç verici yalanlar söylüyorlar.” dedi.

Çelik açıklamasına şu ifadelerle devam etti:

”Herşey vatandaşlarımızın gözleri önünde olmaktadır. Kimler canla başla vazifesine sahip çıkıyor, kimler yalan peşinde açıkça görülmektedir. Toplanma yerlerinden, koordinasyona hangi birimlerin davetli olduğuna dair, bilinen bazı isimlerin yalan yaydığı görülüyor.

Yalan üretim merkezlerini biliyoruz. Sorumlu davranmak yerine gündeme gelmek için yalan üretenleri herkes görüyor. Bunları kendi yalanlarıyla başbaşa bırakılım. İşini yapan, masada ve sahada görevini hassasiyetle yerine getiren resmî birimlerin açıklamaları takip edilmelidir.

Afet yönetimi yüksek sorumluluk gerektirir. Tek ajandası vatandaşımızın her türlü güvenliğidir. Ajandasında başka şeyler olanların yalanları sadece vatandaşımıza kötülük yapar.”

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this