AKP seçmen bilgilerine ulaşmış, kapı kapı doğum günü kutluyor

AKP seçmen bilgilerine ulaşmış; şimdi de kapı kapı dolaşıp seçmenlerin doğum gününü kutluyorlar.

AKP seçmen bilgilerine ulaşmış, kapı kapı doğum günü kutluyor

YSK marifetiyle iptal edilen ve 23 Haziran’da yenilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine sayılı günler kala AKP’li aday Binali Yıldırım ve partisi, belediye başkanlığı seçimleri için farklı propaganda yöntemleri deniyor.

AKP’liler üzerinde ‘Doğum Gününüz Kutlu Olsun’ yazılı paketlerle kapı kapı dolaşıyor; seçmenler bu duruma anlam vermekte güçlük çekerken, bilgilerine nasıl ulaştıklarını da merak ediyorlar.

Artı Gerçek’in haberine göre, İstanbul Sultanbeyli’de ikamet eden D.Ö. adlı genç de bugün AKP Sultanbeyli teşkilatından geldiklerini beyan eden bir grubun kendilerini ziyaret ettiğini ve ‘Doğum Gününü’ kutladıklarını söyledi ve o anları şöyle anlattı:

”AKP Sultanbeyli Gençlik Kolları’ndan geldiklerini söyleyen bir grup, ailemle oturduğum binaya gelerek bana içinde bir dilim pasta olan kutuyu verdiler. Üzerinde doğum günümü kutlayan yazıyı görünce merak edip doğum günümü nereden öğrendiklerini sordum.  AKP üyesi olduklarını söyleyen bu gruptan sorumlu şahıs ise, korkmamam gerektiğini, doğum günümü YSK sisteminden öğrendiklerini söyledi. Daha sonra öğrendik ki bizim evin dışında birçok eve de bu şekilde gidilmiş.”

31 Mart seçimlerinde de AKP tarafından kendilerine kahve ve çay hediye edildiğini söyleyen D.Ö., “31 Mart seçimlerinden önce de kahve ve çay hediyelerinin verilmesi adı altında eve gelerek propaganda yaptılar ancak bunun çözüm olmadığını görmüş olmalarına rağmen ısrarla devam ediyorlar. Bu şekilde yüz yüze propaganda yöntemiyle kendilerince başarılı olacaklarını düşünüyorlar ancak yanıldıkları nokta şu ki, bizim bunun çözüm olarak görmediğimizdir. Herkesin kendini rahat hissettiği bir ortamın sağlanması durumunda zaten bu tip girişimlere de gerek kalmayacak” diye konuştu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this