AKP artan istifaları böyle önleyecek

Yöneticilerin, gerek milletvekilleri arasında gerekse de teşkilatta yeni partilere sıcak baktığı bilinen isimlerle görüşmeler gerçekleştirdiği ve “Bizden misin onlardan mı?” diye sordukları öne sürüldü.

AKP artan istifaları böyle önleyecek

AKP’de artan istifaları önlemek amacıyla partideki “üst düzey” isimlerin görevlendirildiği iddia edildi.

AKP’den kopan siyasi figürlerin kuracağı yeni partilere üyelerin geçişinin önlenmesi için genel merkezde üst düzey yöneticilerin görevlendirildiği ve bu isimlerden birinin de, Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş olduğu öğrenildi.

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni parti kurma çalışmaları AKP tarafından yakından tekip edilirken; AKP Genel Merkezi’nde, üst düzey isimlerin de aralarında olduğu bazı yöneticilerin, gerek milletvekilleri arasında gerekse de teşkilatta yeni partilere sıcak baktığı bilinen isimlerle görüşmeler gerçekleştirdiği ve “Bizden misin onlardan mı?” diye sordukları öne sürüldü. Bu kapsamda, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un Çanakkale ve Balıkesir bölgeleri için görevlendirildiği, söz konusu illerdeki önemli isimlerle görüşmeler gerçekleştirdiği iddia edildi.

Yeniçağ‘ın haberine göre, Balıkesir’de AKP çevrelerinden edinilen bilgilere göre Numan Kurtulmuş’un, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı iken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “metal yorgunluğu” operasyonu kapsamında görevinden istifa ettirilen Ahmet Edip Uğur ile görüştüğü öğrenildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan ve AKP’den ağlayarak istifa etmesi ve istifa sürecinde “ailemle tehdit edildim” demesiyle hafızalara kazanan Uğur, bir süre önce Ali Babacan’ı desteklediğini açıklamıştı.Ahmet Edip Uğur’dan, yeni oluşumlara destek vermemesi şartıyla, genel merkeze AKP Balıkesir İl Başkanlığı için 4 isim önermesinin istendiği ve bu isimlerin Numan Kurtulmuş’a verildiği de edinilen bilgiler arasında yer alıyor.