Akit'in müdürünü darp edenler MHP'li çıktı

Akit Haber Müdürü Murat Alan’a saldırdığı iddiasıyla tutuklanan 4 kişinin sosyal medya hesaplarına bakıldığında MHP'li oldukları görülüyor.

Akit'in müdürünü darp edenler MHP'li çıktı

TSK’de görevli generallere yönelik hakaretleri ile tepki çeken Akit Haber Müdürü Murat Alan’ı saldıran 4 kişi tutuklandı.

Şüpheliler ifadelerinde, Ankara’da oturduklarını ve olaydan bir gün önce İstanbul’a geldiklerini belirtti. Saldırının planlı olmadığını iddia eden şüpheliler, yoldan geçerken Alan’ı gördüklerini, çıkan tartışma sonucu darp eylemini gerçekleştirdiklerini öne sürdü.

Saldırının ardından yapılan AKP cephesinden yaçıklamalarda fail olarak başka adresler ima edilmişti. Ancak şüphelilerin sosyal paylaşım hesaplarındaki açıklamaları, fotoğrafları ve yer bildirimleri saldırganların MHP ile ilişkili olduğunu gösteriyor.

Sanıklardan Bayram Gecimli’nin Facebook profilinde “Ankara Ülkü Ocakları’da çalışıyor” ifadesi yer alırken profil fotoğrafında ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ’06 MHP 01′ plakalı makam aracının yanında çekilmiş görüntüsü bulunuyor.

Saldırganlardan Serdar Acar’ın Facebook profiline bakıldığında da 24 Haziran seçimlerinde MHP Ankara 2. Bölge Aday Adayı olduğu ve Genel Başkan Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafı görülüyor.

Aynı şekilde saldırganlardan Savaş Karaca’nın Facebook profilinde de Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafı ve MHP Genel Merkezi’nden yer bildiririmi yaptığı görüldü.

Son olarak şüpheli Ferhat Özcan’ın ise Abdullah Çatlı ve Alparslan Türkeş’i öven paylaşımlarının olduğu görüldü.