Akit yazarı böyle buyurdu: Kadın güreşi rezaletine son verin, kadınlar erkek hormonu salgılıyor!

"Kadınlar erkek hormonu salgılıyor"

Akit yazarı böyle buyurdu: Kadın güreşi rezaletine son verin, kadınlar erkek hormonu salgılıyor!

AKP’nin yayın organı Akit‘te ‘spor’ yazıları yazan gerici Ahmet Gülümseyen, bir kez daha kadın güreşini hedef aldı.

Gülümseyen, gerici Akit’te “İnsanımızın gerek ahlâkı gerekse dini inançlarıyla bağdaşmayan ‘Kadının güreşmesi!’ projesinin geldiği ve geleceğiyle ilgili süreç, vahim boyutlara doğru ilerliyor” diyen Gülümseyen, “Bizim tavsiyemiz, Müslüman Türk kadınının (minik, yıldız, genç, büyükler bu kategorinin içerisinde) gerek anatomik açıdan, gerekse milli ve manevi değerleriyle (Müslüman olmayan devşirme sporcuları bu kategoriden ayırabilirsiniz) bağdaşmayan kadın güreşi rezaletine bir an önce son verilmesi” satırlarına yer verdi.

Akit‘in ‘spor’ yazarı, daha önce de kadınların bazı spor dallarında olmasının yasaklanması talebinin yerine getirilmemesine isyan etmişti.

Akit’in ‘spor yazarı’ Gülümseyen’e göre, kadınların voleybol, buz pateni, güreş gibi spor dallarında yer almaması lazım:

Gülümseyen’in “Güreş araç, soyundurmak amaç olunca!..” başlığıyla yayımlanan ‘spor yazısı’nda yer alan bazı satırlar şöyle:

“İnsanımızın gerek ahlâkı gerekse dini inançlarıyla bağdaşmayan ‘Kadının güreşmesi!’ projesinin geldiği ve geleceğiyle ilgili süreç, vahim boyutlara doğru ilerliyor. Peki, bu süreçte kimlerin sorumlu olduğunu (Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Genel Müdürlüğü ve Güreş Federasyonu ve bu üst mevkilerin altında görev yapan birimler/kulüpler/müdürlük yetkilileri) her defasında dillendirmeye gerek yoktur sanırım. Bizim tavsiyemiz, Müslüman Türk kadınının (minik, yıldız, genç, büyükler bu kategorinin içerisinde) gerek anatomik açıdan, gerekse milli ve manevi değerleriyle (Müslüman olmayan devşirme sporcuları bu kategoriden ayırabilirsiniz) bağdaşmayan kadın güreşi rezaletine bir an önce son verilmesi.”

KADINLAR ERKEK HORMONU SALGILIYOR…

“Sahi sonlanmazsa ne olur? Neler olabileceğini, her defasında burada yazma niyetinde değiliz. Sadece ve sadece birkaç örnekleme/başlık yetecektir sanırım. “Kadınlar erkek hormonu salgılıyor, kadının yapısına uygun olmayan ağır spor branşları kısırlığa neden oluyor, Kur’an ve hadis-i şeriflerdeki ‘kapanma’ ile ilgili ayet ve hadisler, İslam oyunlarında kadın güreşçiler, Çanakkale ve minderde Türk kadını, peygamber ocağı ve plajlarda kadın güreşçiler yarıştı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Güreş Takımını niçin kurdu ve kapattı vb.” Bugün bu ‘başlıklara’ bir yenilerinin eklenmesi için projeler üretilmeye devam ediyor. Kadın güreş ‘çarkı’ işletilmeye, kadının sözde güreştirilmeye çalışıldığı süreçte ikaz/uyarı/önerilerimiz bir yere kadar olunca her defasında; “Sözde dünya güzellik yarışmasında, haçlı anlayışın kürsüye çıkardığı 19 yaşındaki Keriman Halis için söylenen ‘Sayın jüri üyeleri, bugün Avrupa’nın, Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 senedir dünya üzerinde hakimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir. Onu Avrupa bitirmiştir…’ sözleri hatırlıyoruz. Yüksek sesle ‘Bitirin bu kadın güreşi ve benzeri spor branşları skandalı/rezaletini…’ haykırılırken, bakın o ahlaksızlık (çirkinlikler) halkalarına daha neler eklendi!..”