Ahmet Türk'ten mektup yorumu: Seyirci kalmayacağız, müdahil olacağız

Ahmet Türk, Öcalan'ın 23 Haziran mesajına ilişkin "Seyirci kalmayacağız, müdahil olacağız" derken; "Oyumuzun sonuca etki etmesi için çabalıyoruz" diye konuştu.

Ahmet Türk'ten mektup yorumu: Seyirci kalmayacağız, müdahil olacağız

HDP’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Öcalan’ın önce AA tarafından sızdırılan ardından ise Öcalan’ın avukatları tarafından “HDP’nin kendi yolunu koruması gerektiğini düşünmektedir” şeklinde aktardığı mektubu değerlendirdi.

Ahmet Türk, Öcalan’ın 23 Haziran mesajına ilişkin “Seyirci kalmayacağız, müdahil olacağız” derken; “Oyumuzun sonuca etki etmesi için çabalıyoruz” diye konuştu.

HDP’nin İstanbul’da düzenlediği kahvaltıda konuşan Ahmet Türk, “Biz bu seçimde demokrasi tarafıyız. Biz oylarımızın anlamlı olması için çalışma yürütüyoruz. Oyumuzun sonuca etki etmesi için çabalıyoruz.” dedi.

Ahmet Türk’ün açıklamaları şöyle:

“Bu nedenle biz bu seçimlerde demokrasi tarafıyız. Haksızlığa, hukuksuzluğa, zulme karşı bir duruşu gösteriyoruz. Biz rengimizi ortaya koyuyoruz. Bugün Kürtleri anlamayan Kürtlere dışlayan düşmanlaştıran bir anlayışa karşı mesaj vermeye çalışıyoruz. Kürtleri politize olduğu bir dönemde Kürtleri yok sayarak ve dışlayarak siyaseti yürütmenin kolay olmadığını mesajını veriyoruz. Herhangi bir siyasi partinin siyasi propagandasını yapmak için değil ama halkımızın geleceğini belirleyen tavrın ortaya çıkması için, oyumuzun anlamlı olması için burada halkımızla birlikte sohbet ediyoruz. Kim ne derse dersin yıllardır büyük bedeller veren halkımız ne yapacağını bizlerden daha iyi biliyordur. Yaşadıkları ve gördükleri ile zaten halkımız politize olmuş. Seyirci kalmayacağız. Müdahil olacağız. Kendini yok sayanlara karşı nasıl bir siyaset geliştireceğini bizlerden iyi biliyor.”