Ahmet Hakan Hürriyet'in başında

Hürriyet gazetesinde başlayan son tasfiye dalgasının ardından gazetenin yeni yayın yönetmeninin Ahmet Hakan olduğu bugün sürmanşetten duyuruldu.

Ahmet Hakan Hürriyet'in başında

Hürriyet gazetesinde çok sayıda basın emekçisinin işten çıkarılmasının ardından gazetenin başına AKP’ye yakın isimlerden Ahmet Hakan getirildiği bugün gazete tarafından da duyuruldu.

Hakan’ın yeni görevi bugünkü (6 Kasım 2019) Hürriyet gazetesinin sürmanşetinden duyuruldu. Gazetede “Hürriyet’te Yeni Dönem” başlığıyla duyurulan haberde “Ahmet Hakan 71 yıldır Türki basınının sözcüsü Hürriyet gazetesinin yeni Genel Yayın Yönetmeni oldu” denildi. Haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Hürriyet’in tarafsız, bağımsız çizgisinin korunacağını söyleyen Ahmet Hakan, yeni dönemle ilgili olarak hedeflerini şöyle açıkladı: Hedefimiz Hürriyet’in güçlü markasını daha da yukarıya taşımak olacaktır.”

DEMİRÖREN’DEN ‘TAM DESTEK’

Gazetede yer alan haberin devamında Hürriyet’in de aralarında bulunduğu Doğan Medya grubunu satın alan Demirören ailesinin Ahmet Hakan’a ‘tam destek verdiği’ vurgulandı. Haberde Demirören Medya Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Başkanvekili Meltem Demirören Oktay ve Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demirören’in yeni atamaya ilişkin şu mesajına yer verildi:

“Hürriyet’in yeni Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın Hürriyet markasına büyük katkı vereceğine inanıyoruz.”

Hakan’ın adı 3 yıl önce Berat Albayrak’a sunulan raporda da yer almış, Hürriyet’in başına geçmesine kefil olunmuştu. Hakan son olarak “asla binmem” dediği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağına binmiş, bir de yazı kaleme almıştı.