Adnan Oktar'dan Erdoğan'a mektup: Şefkatli ilginizi esirgemeyin

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Adnan Oktar, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve çeşitli devlet kurumlarına mektup göndererek, cezaevindeki koşulların iyileştirilmesi talebinde bulundu.

Adnan Oktar'dan Erdoğan'a mektup: Şefkatli ilginizi esirgemeyin

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Adnan Oktar, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve çeşitli devlet kurumlarına mektup göndererek, cezaevindeki koşulların iyileştirilmesi talebinde bulundu. Oktar mektubunda ”Sayın Cumhurbaşkanımızdan şefkatli ilgisini cezaevlerindeki mazlum ve cezaevlerindeki eksikler nedeniyle mağdur vatandaşlarımızdan esirgememesini ve bu soruna ivedi olarak müdahale etmesini istirham ediyoruz.” sözlerine yer verdi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” ve “cinsel istismar” suçlamalarıyla 6 aydır tutuklu bulunan Adnan Oktar, avukatları aracılığıyla başta Erdoğan olmak üzere neredeyse tüm devlet kurumlarına cezaevlerindeki koşulların iyileştirilmesi için bir mektup gönderdi. Mektubunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4 ay kaldığı Pınarhisar Cezaevi’nin koşulları ile bugünkü cezaevlerinin koşulları arasında ‘uçurum’ olduğunu anlatan Oktar, kapasite fazlalığı nedeniyle 40 bin kişinin yatağının olmadığını, 80 bin kişinin aynı yatağı kullanmak zorunda kaldığını söyledi.

‘Cumhurbaşkanımızdan gelecek bir talimata bakar’

Hijyen, sıcak su yetersizliği, ısınma sorunu, yiyeceklerin besin değerinin düşüklüğü gibi çok sayıda sorunu sıralayan Oktar, “şu anki cezaevi şartları, o tarihlerde Pınarhisar’daki mevcut şartların yüzde 10’u düzeyinde bile değildir” dedi. Erdoğan’ı ‘acil müdahale etmeye’ çağıran Oktar, “Her şey Sayın Cumhurbaşkanımızdan gelecek tek bir talimata bakmaktadır.” dedi.

‘Cumhurbaşkanımızdan şefkatli ilgisini esirgememesini istirham ediyoruz’

Oktar mektubunda şu sözlere de yer verdi:

”Dünyaya örnek olma ve lider olma ülküsüyle yola çıkan Türkiye’mizin adalet sistemini küçük düşürmeyi amaçlayan bu tuzağı bozmak ve vatandaşını devletine küstürme oyununu durdurmak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Cumhur İttifakı’nın elindedir. Sayın Cumhurbaşkanımızdan şefkatli ilgisini cezaevlerindeki mazlum ve cezaevlerindeki eksikler nedeniyle mağdur vatandaşlarımızdan esirgememesini ve bu soruna ivedi olarak müdahale etmesini istirham ediyoruz”