Adil Öksüz'ün yeğeni AKP'den aday oldu iddiası

MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, AKP içindeki 'FETÖ'cü belediye başkan adaylarını açıkladı.

Adil Öksüz'ün yeğeni AKP'den aday oldu iddiası

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Genel Başkanı Serhat Çağ, 15 Temmuz darbe girişiminin sivil imamı olan ve kayıplara karışan Adil Öksüz’ün yeğeninin AKP’den aday gösterildiğini iddia etti

MİDDER Genel Başkanı Serhat Çağ, AKP içindeki ‘FETÖ’cü belediye başkan adaylarını açıkladı.

“Devletin ve milletin bekasına sahip çıkmak!” başlıklı yazısında Çağ, “FETÖ’cülerle ‘iyi ilişkilerimiz vardı’ diyen maklubeci Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, ‘Kardeşlik mi görmek istiyorsunuz STV’de Türkiye sevdalılarını izleyin. Provokatör başbakan istemiyoruz’ diyen FETÖ savunucusu Uşak Belediye Başkan Adayı Mehmet Çakın aday gösterildi. Bunlar araştırmalara tabi oldu mu?” ifadelerini kullandı.

Milli Gazete’de yer alan haberde, 15 Temmuz darbe girişiminin sivil imamı olduğu öne sürülen ve kayıplara karışan Adil Öksüz’ün yeğeninin AKP’den aday gösterildiğini iddia eden Çağ’ın, “Darbe imamı Adil Öksüz’ün yeğeni Kahramanmaraş Andırın Belediye Başkan Adayı Ahmet Doğan da bu araştırmalara tabi oldu mu? Oldu ise FETÖ’yle ayan beyan ilişkisi olan bu isimler nasıl partinizden aday oldu? Yoksa bu adaylıklardan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haberi yok mu? Varsa milletin gözünün içine baka baka yapılan bu açıklamanın manası nedir? Türk milleti asıl şimdi bu sorulara cevap bekliyor Sayın Başkan! Artık oyun bitti! Bu necip millet her şeyin farkında ve günü geldiğinde aptal yerine koyulmanın hesabını sandıkta görecek” ifadeleri yer aldı.