Adana'da banka soygunu girişimi: 'Cezaevine girmek için yaptım' dedi

Adana'da çekiç ile bankanın camını kırıp bıçakla çevredeki vatandaşları tehdit ederek bankayı soymaya çalışan bir kişi, özel güvenlik görevlisi tarafından etkisiz hale getirildi.

Adana'da banka soygunu girişimi: 'Cezaevine girmek için yaptım' dedi

Merkez Seyhan ilçesi, Gürselpaşa Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Osman B. (23) isimli kişi gündüz vakti bir özel bankanın şubesine gelerek yanında getirdiği çekiçle camı kırmaya başladı.

Osman B. bir süre bankanın camına çekiçle vurarak kırdı. Bu sırada olay yeri yakınında oturan bankanın özel güvenlik görevlisi durumdan haberdar edilince bankaya geldi.

Osman B.’yi önce ikna etmeye çalışan özel güvenlik görevlisi zanlı ikna olmayınca onu etkisiz hale getirmek için harekete geçti. Özel güvenlik görevlisi elinde bıçak ve çekiç olan şahsın üzerine atladı.

İLGİNÇ İFADE

Bir süre zanlı ile boğuşan özel güvenlik görevlisi vatandaşların da yardımıyla soyguncuyu etkisiz hale getirdi. Soyguncunun elindeki bıçak ve çekiç alındıktan sonra durum polise bildirildi.

Olay yerine gelen polis zanlıyı gözaltına aldı. Zanlının verdiği ilk ifadesinde “Ailemle sorunlarım vardı, cezaevine girmek için yaptım” dediği öğrenildi.

Hırsızlıktan kaydı olduğu öne sürülen zanlının emniyetteki sorgusu devam ediyor. (İHA)