Adana Seyhan'da taciz iddiası mahalleyi karıştırdı

Adana Seyhan'da 25 yaşlarında bir kişinin 11 yaşındaki bir erkek çocuğu evine götürerek taciz ettiği iddiası mahalleyi karıştırdı. Mahallede toplanan kalabalığa polis biber gazı kullanarak müdahale etti.

Adana Seyhan'da taciz iddiası mahalleyi karıştırdı

Adana Merkez Seyhan ilçesi Dumlupınar Mahallesi 38070 Sokak’ta, 25 yaşlarındaki bir kişinin, aynı mahallede oturan erkek çocuğunu okul çıkışı eve getirerek taciz ettiği iddia edildi.

Çocuğun çığlık atarak evden kaçması üzerine çevredeki vatandaşlar, evin etrafında bir araya geldi. Tacizcinin evde olduğunu düşünen mahalleliler, önce evi taşlayıp daha sonra ateşe vermeye çalıştı. Ancak tacizcinin de çocuğun ardından evden kaçtığı öne sürüldü. Toplanan öfkeli kalabalık ise topluca ‘idam’ diye bağırdı.

POLİS MAHALLELİYE BİBER GAZIYLA MÜDAHALE ETTİ

Bölgeye Yunus, Asayiş, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri sevk edildi. Evin çevresinde görev alan özel harekat timleri mahallenin giriş-çıkışlarında geniş güvenlik önlemleri aldı. Taşkınlık yapan mahalleli ise polis ekipleri tarafından biber gazıyla evden uzaklaştırıldı. Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen ismi öğrenilemeyen çocuğun ifadesinin alındığı öğrenilirken, olay sırasında kaçtığı öne sürülen şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı. Polis ekipleri, olayla ilgili başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.