ABD'den İran'a açık tehdit: Kutlanacak çok yıl dönümünüz kalmadı...

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusak Güvenlik Danışmanı John Bolton, İran'ı açık şekilde tehdit ederek "Bundan sonra kutlayacak çok fazla yıl dönümünüzün kaldığını sanmıyorum" ifadesini kullandı.

ABD'den İran'a açık tehdit: Kutlanacak çok yıl dönümünüz kalmadı...

Venezuela’da Bolivarcı yönetime karşı açıkça darbe çağrısı yapan ABD, İran’a karşı da tehditlerini arttırıyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İran yönetimi için sert değerlendirmelerde bulundu. Trump, paylaşımında, İran yönetimine atfen, “40 yıllık yolsuzluk, baskı ve terör. İran’daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor” ifadesini kullandı.

BOLTON: İRAN, NÜKLEER SİLAH ELDE ETME PEŞİNDE

Trump’ın ardından Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da Beyaz Saray’ın Twitter hesabından paylaşılan video mesajında İran yönetimini açıktan tehdit etti.

İran’ın kendi halkını ve bölgesindeki ülkeleri “terörize” ettiğini savunan Bolton, “İran, kürenin her yerindeki insanların gözünü korkutmak için hala nükleer silahlar elde etme peşinde” değerlendirmesinde bulundu.

Yaklaşık 1 dakikalık videoda İran’ın Suriye, Irak, Yemen ve Ortadoğu’da “uluslararası terörizmin ana finansörü olmayı sürdürdüğünü” iddia eden Bolton, Tahran’ın amaçlarının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Bolton, “Belki de en kötüsü İran halkı ciddi sıkıntı çekiyor, işsizlik oranı rekor seviyelerde, enflasyon tüm zamanların en üst seviyesinde ve İran yerel parası yerlerde sürünüyor. Bundan sonra kutlayacak çok fazla yıl dönümünüzün kaldığını sanmıyorum” ifadesini kullandı.