'ABD ekonomisinin resesyona girme olasılığı %40'

Ünlü yatırımcı ve Bridgewater Associates'in kurucusu Ray Dalio, kötüye gitme konusunda sıranın ABD ekonomisine geldiğini ve Birleşik Devletler'in 2020 başkanlık seçimi öncesi resesyona girme olasılığının yüzde 40 olduğunu belirtti.

'ABD ekonomisinin resesyona girme olasılığı %40'

Bridgewater Associates’in kurucusu Dalio, ABD ekonomisinin 2020 seçimleri öncesi resesyona girme olasılığının yüzde 40 olduğunu söyledi

Ünlü yatırımcı ve Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, kötüye gitme konusunda sıranın ABD ekonomisine geldiğini ve Birleşik Devletler’in 2020 başkanlık seçimi öncesi resesyona girme olasılığının yüzde 40 olduğunu belirtti.

Bloomberg‘in haberine göre, Ekonomik konjonktürün bu safhasında faiz indirimine gitmenin etkili olmayabileceğini söyleyen Dalio, dolayısıyla ülkelerin büyümeyi desteklemek için para birimlerini zayıflatabileceğini sözlerine ekledi.

Dalio, Perşembe günü CNBC‘ye yaptığı değerlendirmede, önümüzdeki üç yıllık dönemde daha fazla kur savaşı olabileceğine dikkat çekti.

Dalio, ayrıca, Çin’in ABD ile ticaret savaşında, elinde bulundurduğu ABD Hazine tahvillerini silah olarak kullanabileceğini sözlerine ekledi.

ABD ile Çin’in atacağı adımları tahmin edebilmenin güç olduğuna dikkat çeken Dalio, “Çin ve ABD, anlaşmazlığın sürmesi durumunda, birbirlerine ‘maksimum hasarı’ vermenin yollarını aramaya başlayabilir” değerlendirmesinde bulundu.