5 yıldır boşanma mücadelesi veren kadın, eşine çantayla vurdu iddiasıyla tutuklandı!

Karalök, “Artık kurtulmak istiyorum” şeklindeki isyanı ile gündeme gelmişti.

5 yıldır boşanma mücadelesi veren kadın, eşine çantayla vurdu iddiasıyla tutuklandı!

5 yıldır eşinden boşanamayan ve ‘Artık kurtulmak istiyorum’ diyen Meryem Karalök, eşine çantayla vurduğu iddiasıyla tutuklandı.

Adana’da, 17 yıldır şiddet gördüğü eşinden boşanmak istemesine rağmen 5 yıldır mahkemenin boşamadığı Meryem Karalök, eşinin şikayeti üzerine çağrıldığı karakolda gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı ve tutuklandı. Karalök, Karataş Cezaevi’ne götürüldü.

Meryem Karalök hakkında duruşmaların birinde kendisine sözlü tahrikte bulunan eşine çantayla vurduğu için yaralamadan verilen 150 gün hapis cezasının 3 bin lira para cezasına çevrildiği öğrenildi.

Kararda yer alan ifadesinde Karalök’ün eşi, çanta kendisine değdiği için yaralandığını iddia ederken “Erkeklik gururum incindi” dediği ve mahkemenin verdiği kararda, çantayı silah sayarak ceza verdiği öğrenildi.

‘EVLİLİK BİRLİĞİNİN SARSILDIĞI’ İSPATLANAMADI

Evrensel‘in haberine göre, tutuklama kararı sonrası Karalök’ün ailesi para cezasını ödedi. Karalök telefonu ile arkadaşlarına gönderdiği sesli mesajda kendisine tebligat gelmediğini söyledi. Karalök’ün önümüzdeki günlerde serbest bırakılması bekleniyor.

Meryem Karalök 5 yıl önce eşinden boşanmak için dava açmış, 3 yıl önce ret kararı veren Adana 7’nci Aile Mahkemesi, evlilik birliğinin onarılamayacak şekilde sarsıldığını ispatlaması gerektiğini gerekçe göstermişti. 5 yıl önce açtığı davanın istinaf sürecinde eşinin imam nikahı ile başka bir evlilik yaptığını elindeki fotoğraflarla gösteren Karalök, “Artık kurtulmak istiyorum” şeklindeki isyanı ile gündeme gelmişti. Karalök boşanmak için yeniden dava açmıştı.