15 yaşındaki 'çocuk işçi' iş cinayetinde hayatını kaybetti

15 yaşındaki "çocuk" işçi Denizli'de feci şekilde can verdi. Çocuk işçiyi kurtarmaya çalışan bir itfaye eri ise yaralandı

15 yaşındaki 'çocuk işçi' iş cinayetinde hayatını kaybetti
HABER MERKEZİ

Denizli’de bir pastanede çalışan U.K (15) tekerlekli ürün rafı ile asansör arasında kaldı. Boynu ve kaburgaları kırılan çocuk itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı, ancak hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Yerel basının haberine göre; Kaza, Merkezefendi ilçesinin Şemikler Mahallesi 3072 sokak üzerinde bulunan bir işyerinde meydana geldi. M.H.G.ye ait pastanede çalışan 15 yaşındaki U.K, tekerlekli ürün rafını taşımak için asansöre yükledi.Asansör hareket ettiğinde dengesi bozulan raf ile asansör arasında sıkışan çocuğun boynu ve kaburgaları kırıldı. Kazanın ardından ihbar üzerine olay yerine sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri çocuk işçiyi sıkıştığı yerden kurtarmak için 20 dakika mücadele etti. Asansörden alınan U.K’nın, sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak, burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

İTFAİYE ERİ DE YARALANDI

Çocuk işçiyi kurtarma çalışmaları sırasında itfaiye eri Bahri Gezer de yaralandı. Elini sıkıştıran ve yaralanan itfaiye erine olay yerinde bulunan sağlık ekipleri tarafından ambulansta müdahale edildi. İtfaiye eri Bahri Gezer’in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.