Yurtta şort giydiği için hedef olan öğrenci: Bu düzenin değişmesi gerektiğini anladım

KYK yurdunda şort giymesinden rahatsız olan gerici yönetimin hakkında işlem başlattığı öğrenci Betül Yurt, "Gerçekten kimse beni ağlarken görsün istemezdim. Ama yıldım ve bu düzenin değişmesi gerektiğini anladım." dedi.

Yurtta şort giydiği için hedef olan öğrenci: Bu düzenin değişmesi gerektiğini anladım

Kredi Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı Arif Nihat Asya Yurdu’nda misafir öğrenci olarak kalan 20 yaşındaki Ceylan, müdürün kendisini şort giydiği için odasına çağırarak ‘uyardığını’ söylemişti.

KYK ise müdürlüğün yurt kurallarına uymadığı gerekçesiyle Ceylan hakkında disiplin soruşturması yürüttüğünü açıklamıştı.

BirGün’den Rabia Yılmaz’a konuşan şunları anlattı: “Gerçekten kimse beni ağlarken görsün istemezdim. Ama yıldım ve bu düzenin değişmesi gerektiğini anladım. Nalan Uysal (yurt müdürü), şortumdan rahatsız olduğu için beni odaya çağırdı, birtakım konuşmalara geçti. Ben daha fazla konuşmak istemediğimi söylediğimde ise tutanak tuttu ve yurtla ilişiğimi kesti. Ben de bunun üzerine sesimi duyurmaya çalıştım. Şu an Hendek’teyim. Bugün (dün) Ankara’ya gideceğim ve gerekli işlemleri başlatacağım. Bu işin peşini bırakmayacağım.”

http://gazetemanifesto.com/2018/07/05/sort-giyen-ogrenciye-sorusturma-muslumansan-kapanmak-zorundasin/