Yerel seçimlerde Lenin ve Hitler karşı karşıya geldi

Peru’da yerel seçimlerde isimleri Lenin ve Hitler olan belediye başkan adayları karşı karşıya geldi.

Yerel seçimlerde Lenin ve Hitler karşı karşıya geldi

Peru’da yerel seçimlerde isimleri Lenin ve Hitler olan belediye başkan adayları karşı karşıya geldi.

Peru’nun Yungar kentinde Hitler Alba Sanchez isimli bir kişi belediye başkanlığına adaylığını koyarken, Hitler’in kararına Lenin Vladimir Rodriges Valvarde isimli diğer belediye başkan adayı karşı çıktı ve Hitler’in engellenmesi için başvuruda bulundu.

Peru’da yayın yapan RPP radyosunun aktardığı habere göre, Peru düzenlenecek yerel seçimlerle belediye başkanlarını seçecek. Peru’nun Yungar kentinde adaylardan birinin Sovyetler Birliği lideri Vladimir Lenin ismini taşırken diğer adayın Nazi lideri Adolf Hitler’in ismini taşıması iki kişiyi karşı karşıya getirdi.

Belediye başkanı adayı Lenin, diğer aday Hitler’e böyle bir insanın gerçekten var olduğundan şüphe duyduğu ve ismin rakipleri tarafından kullanıldığını düşündüğünden dolayı itirazda bulunduğunu söyledi.

Sağcı ‘Biz Peru’yuz’ partisinden belediye başkanı adayı olan Hitler ise “Ben iyi Hitler’im” açıklaması yaptı. Hitler, daha önce adı yüzünden ayrımcılığa maruz kaldığını ve ismini değiştirmek istediğini, ancak sonunda babasını kırmamak için değişim kararındna vazgeçtiğini anlattı. Hitler “Babam bu ismi egzotik bulduğu için koymuş, Hitler’i bilmiyormuş” diye konuştu.

Hitler ‘Peru’nun İmkanı’ partisinden aday olarak 2011-2014 yılları arasında Yungar kentinin belediye başkanlığını yapmıştı.