Yazlık saraydan yeni görüntüler: Erdoğan ve ailesi için yeterli olacak mı?

Erdoğan için Marmaris'teki Okluk Koyu'na büyük doğa tahribatı yapılarak inşa edilen yazlık saraydan son görüntüler ortaya çıktı.

Yazlık saraydan yeni görüntüler: Erdoğan ve ailesi için yeterli olacak mı?

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için Marmaris’teki Okluk Koyu’na büyük doğa tahribatı yapılarak  inşa edilen yazlık sarayından son görüntüler ortaya çıktı.

Görüntüleri Sözcü yazarı Can Ataklı köşesinde paylaştı. Bölgede daha önce Turgut Özal’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde onun isteğiyle yazlık olarak inşa edilen 2 katlı, üç odalı 230 metrekarelik bir bina inşa edildiğini belirten Ataklı, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül’ün burayı hiç kullanmadığı bilgisini verdikten sonra, alan genişletilerek inşa edilen ‘saray’la ilgili şu bilgileri verdi:

Saraylara alışık olan Erdoğan talimat verdi. Bölgede hummalı bir çalışma başladı. Öncelikle ‘güvenlik’ çok önemliydi. Yüzlerce ağaç kesildi. 4 metre yüksekliğindeki duvarlarla 13 bin 166 metrekarelik alanın etrafı çevrildi. Özalların yetindiği 230 metrekarelik iki katlı 3 odalı bina yıkıldı ve yerine 4 ayrı bloktan oluşan 3’er ve 4’er katlı 4 bina yapıldı. Bu binaları, Ankara’daki 1000 odalı sarayla, hemen yanına Erdoğan Ailesi’nin oturması için tahsis edilen 250 Odalı küçük sarayın inşaatını yapan Rönesans Grubu inşa etti. Yazlık saray kompleksi içinde tenis kortu da var. Okluk Koyu da baştan başa yenilendi. İskeleler yapıldı. Bu iskelelerden biri Savarona gemisinin yanaşabileceği biçimde planlandı. Yaklaşık 4 bin metrekare kapalı alana sahip olan 4 ana blokta hobi, eğlence, SPA alanları var. Bir dinlenme evi, personel lojmanları, iki nizamiye yapısı, gül bahçesi de yazlık sarayın diğer özellikleri. İnşaatı neredeyse bitme aşamasına gelen yazlık saray büyük olasılıkla önümüzdeki yaz mevsiminde Erdoğan Ailesi’nin hizmetine sunulacak.”

Daha sonra “Tabii, bilemiyorum artık, 200’ün üzerinde odası olan bu yazlık saray Erdoğan ve ailesi için yeterli olacak mı?” diye soran Ataklı, yazlık saraydan fotoğraflar yayımladı. Ataklı, “Buradaki fotoğraflar medyada ‘içerden çekilmiş’ fotoğraflardır. Tabii güvenlik önlemleri nedeniyle zor koşullarda çekildi bu fotoğraflar” diyerek fotoğrafları paylaştı: