VİDEO | AKP'de bakanlar arasında 'koltuk' kavgası: Aynı yere oturmak için birbirine düştüler

AKP'nin dün gerçekleşen grup toplantısı öncesinde iki bakanın koruma ve danışmanları arasında yer kavgası yaşandığı kameralara yansıdı.

VİDEO | AKP'de bakanlar arasında 'koltuk' kavgası: Aynı yere oturmak için birbirine düştüler

AKP’nin dün gerçekleşen grup toplantısı öncesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın danışmanları ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanları arasında ‘yer kavgası’ yaşandığı ortaya çıktı.

AKP grup toplantısında, Bakan Soylu ile Bakan Sayan Kaya’nın danışman ve korumaları arasında ilginç anlar yaşandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın danışmanı ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun koruma ve danışmanlarından oluşan ekip yaklaşık 1 saat aynı koltuk için mücadele etti.

AKP Grup Toplantılarında her zaman İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun oturduğu koltuğa bu hafta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın danışmanı oturdu. Söz konusu durumu gören Bakan Soylu’nun danışman ve korumaları Bakan Kaya’nın danışmanını oturduğu yerden kaldırmak istedi.

Gergin anlara da sahne olan dakikalar sonrası Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın danışmanı, Bakan Soylu’nun koltuğundan kalkarken koltuğa Soylu’nun korumalarından bir kişi oturdu.

AKP Grup Toplantısında yaşanan gerilim dolu anlar, olaya Bakan Kaya’nın da dahil olmasıyla devam etti. Toplantılarda genellikle Bakan Soylu’nun oturduğu koltuğun yanına gelen Kaya koltukta oturan kişiye “Ben oturacağım, geç şuraya!” ifadelerini kullandı.

Uzun süren gerilim dolu dakikaların ardından söz konusu koltukta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya grup toplantısını takip etti.

Öte yandan Süleyman Soylu, AKP’nin grup toplantısına katılmadı.

http://gazetemanifesto.com/2018/01/17/video-bakanlarin-yer-kavgasi-yaptigi-grup-toplantisinda-erdogan-ne-demisti/