İşte Beykoz'daki tarihi fabrikanın yangın sonrası hali...

Beykoz Kundura Fabrikası alanında çıkan yangın sonrası büyük hasar oluştu.

İşte Beykoz'daki tarihi fabrikanın yangın sonrası hali...

Beykoz’da bulunan ve film platosu olarak kullanılan eski kundura fabrikasında saat 15.00 sıralarında çıkan yangın kontrol altına alındı.

Yangın saat 15.00 sıralarında çıktı. İhbar üzerine olay yerine Beykoz, Ümraniye, Çavuşbaşı, Kavacık’tan çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Dumanlar bir çok ilçeden görüldü. 500 metrekarelik bir alanda etkili olan yangında ahşap malzemelerinin yandığı belirtildi. Yangının kaynak yapımı sırasında çıkan kıvılcımlardan kaynaklandığı öne sürülüyor. Yangın itfaiye tarafından kontrol altına alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada yangının 15.06 ‘da başladığı itfaiyenin 15.14’te müdahale ettiği belirtildi. Açıklamada, “İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Beykoz,Kavacık,Çavuşbaşı, Ümraniye, Yenidoğan, Büyük Bakkalköy gruplarından 17 araç 51 itfaiye personeli ile müdahale edilen yangında yaralı ve can kaybı bulunmamaktadır” denildi.

1816 yılında kurulan 180 dönümlük araziye sahip Beykoz Kundura Fabrikası, 2005 yılında özelleştirilmişti. Fabrika yerleşkesi daha sonra film ve dizi setlerinin merkezlerinden biri haline getirildi.