Üniversite öğrencisinin günlük kiraladığı evde cansız bedeni ve bir not bulundu

İstanbul'da 22 yaşındaki üniversiteli kadın, günlük kiraladığı evde asılı bulundu.

Üniversite öğrencisinin günlük kiraladığı evde cansız bedeni ve bir not bulundu

İstanbul’da özel bir üniversitede öğrenim gören 22 yaşındaki Burçak Helvacı, Esenyurt’ta bir sitedeki günlük kiralanan dairede asılı bulundu. Olay yerinde not bulan polis, Helvacı’nın intihar ettiğini düşünüyor.

Olay Esenyurt Gökevler Mahallesi’nde bulunan sitedeki dairede meydana geldi. İstanbul’da özel bir üniversitede öğrenim gören Burçak Helvacı, iddialara göre dün akşam sitede bulunan daireyi bir günlük kiraladı. Kiralama süresi dolan Helvacı’dan haber alamayan site görevlileri 9. katta bulunan daireye geldi. Kapıyı çalan ancak bir ses duyamayan görevliler durumdan şüphelenerek kapıyı kırdılar. İçeri giren görevliler genç kadının dubleks dairede merdivenlere asılı cansız bedeniyle karşılaştı. Görevlilerin ihbarı üzerine olay yerine Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, evde yaptıkları incelemede Burçak Helvacı’nın hayatını kaybettiğini tespit etti. Polis ve nöbetçi savcının yaptığı incelemenin ardından genç kadının cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

NOT BULUNDU

İstanbul’da bulunan özel bir üniversitenin fizyoterabi bölümünde öğrenim gören Helvacı’nın bulunduğu daire yazılı bir not bulundu. Burçak Helvacı’nın bıraktığı öne sürülen notta yaşamaktan zevk almadığını ve bıktığını belirtip, “İntiharımdan kimse sorumlu değildir.” diye bir not bıraktığı belirlendi.