Türk Telekom'un yönetimine Erdoğan'ın El Ezher mezunu danışmanı getirildi

Yeni sistemde "Başkan Yardımcılığı" görevine getirilerek Türk Telekom yönetiminden ayrılan Fuat Oktay'ın yerine Erdoğan'ın danışmanı Sefer Turan getirildi.

Türk Telekom'un yönetimine Erdoğan'ın El Ezher mezunu danışmanı getirildi

Türk Telekom’da Yönetim Kurulu Üyesi ile Cumhurbaşkanı Yardımcılığına getirilen Fuat Oktay’ın yerine Cumhurbaşkanı Danışmanı Sefer Turan seçildi.

Türk Telekom’un bugün yapılan olağanüstü genel kurulunda yönetim kurulu üyeleri belirlendi. Yeni yönetim 3 yıl süre ile görev yapacak.

Türk Telekom’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre yeni yönetim Mohammed Hariri, Abdullah Tivnikli, Al Hakam Marwan Moh’d Kanafani, Cenk Serdar, Nasser Sulaiman A Al Nasser, Mazen Abou Chakra, Rami Aslan, Fahri Kasırga, İbrahim Eren, Yiğit Bulut, Sefer Turan ve Suat Hayri Aka’dan oluştu. Sefer Turan dışındaki tüm üyeler bir önceki yönetimde de görev almışlardı.

15 BİN LİRA MAAŞ, YILDA İKİ İKRAMİYE

KAP’a yapılan açıklamaya göre yönetim kurulu üyelerinin her birine Türk Telekom’un ücretlendirme politikası uyarınca 2018 yılında gösterecekleri faaliyetlerle ilgili olarak, üye başına ayda net 15 bin lira ücret ödenmesi ayrıca yılda iki defa olmak üzere aylık net ücret tutarında ocak ve temmuz aylarında birer ikramiye ödenmesi kararlaştırıldı.

EL EZHER MEZUNU İSLAMCI

54 yaşında olan Sefer Turan, 1980 yılında eğitim için yurtdışına çıktı ve Mısır’da şeriat eğitimi verilen El Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. 1985 yılında Mısır-Arap Cumhuriyet Radyosu Türkçe Yayınlarında gazeteciliğe başladı.

1997 yılında Kanal 7’de Dış Haberler Müdürlüğü yapan Sefer Turan, AKP’ye yakın Ülke TV’de de “Doğu-Batı” adlı programı hazırlayıp sundu.

AKP medyasında son olarak 3 Nisan 2009 tarihinde “TRT Arapça Koordinatörü” unvanıyla TRT’ye atanan Sefer Turan, 11 Nisan 2011 tarihinde Başbakan Danışmanı, 02 Eylül 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak atandı. Halen Cumhurbaşkanı Danışmanı görevini sürdürmekte olan Sefer Turan’ın Kudüs: “Tarihin Kalbi”, “Coğrafyalar Gezdi Yüreğim”, “Allah’a Ismarladık Kudüs”, “Bilimler Tarihçisi: Fuat Sezgin’dir” isimli kitapları bulunuyor.

http://gazetemanifesto.com/2018/07/12/turk-telekomun-batirilmasini-izledi-devletin-2-numarasi-oldu/

http://gazetemanifesto.com/2018/07/19/turk-telekomdaki-kriz-yeni-krizlere-gebe/