Dersim'de donma tehlikesi geçiren 3 askerden 2'si hayatını kaybetti

Tunceli'nin Nazimiye ilçesi Sarıyayla kırsalında, operasyon için bulunan Jandarma Özel Harekat (JÖH) timlerinin yüksek rakımlı bir tepede dün geceden bu yana etkili olan soğuk hava, tipi ve kar yağışından dolayı donma tehlikesi geçirdiği açıklandı.

Dersim'de donma tehlikesi geçiren 3 askerden 2'si hayatını kaybetti

Dersim’in Nazimiye ilçesi Sarıyayla kırsalında, operasyon için bulunan Jandarma Özel Harekat (JÖH) timlerinin  yüksek rakımlı bir tepede dün geceden bu yana etkili olan soğuk hava, tipi ve kar yağışından dolayı donma tehlikesi geçirdiği açıklandı.

Donma tehlikesi geçiren 3 askerin helikopterle bölgeden alınarak Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenilirken, askerlerin durumlarının ağır olduğu açıklanmıştı.

İçişleri Bakanlığı, operasyon dönüşü askerlerin dinlenmeye çekildiğini ve bu sırada kar yağışının başladığını bildirdiği açıklamasında, Jandarma Özel Harekat timindeki askerlerden ikisinin donarak hayatını kaybettiğini açıkladı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

“Tunceli’nin Nazımiye ilçesi Sarıbudak Mahallesi bölgesinde, 22 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 06.00’dan itibaren başlanılan “Şehit J.Asb.Çvş. Mehmet Yılmaz Operasyonu” kapsamında 2 JÖH Timi, 26 Ekim 2018 Cuma günü saat 18.30 sıralarında, Tunceli 2’nci JÖH, Tb.K.lığı unsurlarınca icra edilen K/G faaliyeti esnasında, hava şartlarının yağışlı ve soğuk olması nedeniyle 2 personel donarak (hipotermi) şehit olmuştur. Şehit personelin tahliye işlemleri planlanmaktadır.”