İç Açı

TESK Başkanı Palandöken: Oynanan oyunları bozmamız gerekiyor

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, döviz kurlarındaki sert yükselişlerin ‘spekülatif gelişmeler’den kaynaklandığını öne sürerek, “Vatandaşlarımızın sabırlı olması gereken bir süreçten geçiyoruz” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, döviz kurlarındaki sert yükselişlerin ‘spekülatif gelişmeler’den kaynaklandığını öne sürerek, “Vatandaşlarımızın sabırlı olması gereken bir süreçten geçiyoruz” dedi.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, döviz kurlarındaki sert hareketler ile ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

“Piyasalarda spekülatif bir gelişme var” diyen Palandöken, “Vatandaşlarımızın sabırlı olması gereken bir süreçten geçiyoruz. Önümüzdeki hafta başından itibaren piyasalar normale dönecek” şeklinde konuştu.

Palandöken, “Spekülatörlerin oyunları bozulacak. Paniğe kapılmaya gerek yok. Ülkemiz üzerine oynanan oyunları milletçe bozmamız gerekiyor. Bütün kesimler bu spekülatif gerilmenin boşa çıkarılması için gayret göstermeli ve sabırlı olmalı” ifadelerini kullandı.

 

Yukarı