TBMM OHAL'in uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresini görüşecek

TBMM Genel Kurulu'nda, Olağanüstü Hal'in (OHAL) uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi görüşülecek.

TBMM OHAL'in uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresini görüşecek

AA‘nın haberine göre, 17 Ocak Çarşamba günü ,19 Ocak Cuma günü süresi dolacak olan Olağanüstü Hal’in (OHAL) uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresinin TBMM Başkanlığı’na sunulması halinde, bu tezkere görüşülecek.

OHAL, en son, 19 Ekim 2017 Perşembe gününden geçerli olmak üzere 3 ay süre ile uzatılmıştı.

Komisyonların Gündemi

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, “Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulunun” çalışma ve faaliyetleri hakkında, bilgilendirme ve istişari amaçlı olarak 16 Ocak Salı toplantı gerçekleştirecek. Toplantıya, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ da katılacak.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu ile Dilekçe Komisyonu üyelerinden kurulu Karma Komisyon, 17 Ocak Çarşamba günü yapacağı toplantıda, Mustafa Özyar’ın Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı olarak atanmasıyla nedeniyle boşalan bir kamu denetçisi için seçim yapacak.

Kamu denetçisi adaylarının belirlenmesine ilişkin kurulan alt komisyonun raporunu ele alacak olan Karma Komisyon, alt komisyonun belirlediği bir denetçinin üç katı kadar adayı dinleyecek.

Seçilecek kamu denetçisi, komisyonda and içecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AKP TBMM Grup Toplantısının kapalı bölümünde, taşeron işçilere kadro düzenlemesi hakkında bilgi verecek.