Süleyman Soylu'dan skandal sözler: Çorum ve Maraş olayları tamamen tiyatroydu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maraş ve Çorum katliamları için "tiyatroydu" ifadesini kullandı.

Süleyman Soylu'dan skandal sözler: Çorum ve Maraş olayları tamamen tiyatroydu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 12 Eylül öncesi devlet destekli faşist ve yobaz çetelerce yüzlerce vatandaşın katledildiği Maraş ve Çorum katliamları için “tiyatroydu” ifadesini kullandı.

Bir kaç gündür Dersim’de bulunan Soylu, buradaki esnaf ziyaretin ardından “kanaat önderleri”nin katılımıyla gerçekleşen toplantıya katılarak yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“İki kelimeyle insanları birbirine kırdırırsınız. Türkiye yıllarca bu işlerle uğraştı, bedel ödedi. Yaşı müsait olanlar hatırlar, Çorum ve Maraş olaylarını yaşadık. Onlarca vatandaşımızı şehit verdik. Tamamen tiyatroydu, tamamen kurgulanmış bir fitneydi. Ve kırk yıldır da şu topraklarda PKK fitnesini yaşıyoruz. Ben lafımı esirgeyen bir adam değilim, açık açık söylüyorum, PKK’nın Kürt vatandaşlarımı bir çakıl taşı kadar düşündüğü ve dert ettiği yoktur. İdeolojisi falan yoktur. PKK’nın işi gücü derdi, uyuşturucu kaçırsın, oradan para kazansın; Suriye’den insan ticareti yapsın, oradan para kazansın, milletin kanından kazandıkları paraları örgüt liderleri Avrupa’da lüks yerlerde yesin.”