Yaşam

Sokağa yem bıraktı diye bu hale getirildi: Bana bunu yapan...

Esenyurt’ta bir kadın sokak hayvanlarını beslerken iki kadın tarafından darp edildiğini iddia etti. Darp edilen kadın suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Esenyurt’ta önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen olay, hayvan düşmanlığının geldiği vahim boyutu bir kez daha ortaya koydu.

59 yaşındaki Melahat Çelik, sokak hayvanlarını beslemek için sokağa yem bıraktığı sırada yanına iki kadın geldi. Kadınlar Çelik’e sokağa yemek bırakmamasını söyleyerek, Çelik’le tartışmaya başladı. Melahat Çelik’in yüzüne vuran kadınlar daha sonra Çelik’in parmağını ısırdı.

Olayın ardından Çelik hastaneye giderek tedavi oldu. Darp raporu da alan Çelik Esenyurt İlçe Emniyeti’ne giderek şikayette bulundu. Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Çelik’i darp ettiği iddia edilen kadınları yakalamak için çalışma başlattı.

“BANA BUNU YAPAN…”

Yaşanan olayı Melahat Çelik şöyle anlattı: “Biri elinde telefonla vurdu. Birinin elinde taş vardı. Biri saçlarımı tuttu. Suçumuz masum hayvanlara sahip çıkmak, onları koruyup kollamak. Bir lokma yemek vermek. Bana bu vahşeti yapan hayvana ne yapmaz. Herkese soruyorum. Baştaki bütün bürokratlara soruyorum”

Yukarı