Şener Şen'den Müjdat Gezen ve Metin Akpınar yorumu

Vasıf Öngören'in "Zengin Mutfağı" oyunuyla yıllar sonra yeniden tiyatro sahnesine dönen Şener Şen, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında başlatılan soruşturmaları değerlendirdi.

Şener Şen'den Müjdat Gezen ve Metin Akpınar yorumu

Sinema ve tiyatro oyuncusu Şener Şen, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkında başlatılan soruşturmaları değerlendirdi.

Hürriyet gazetesinden Güliz Arslan’a konuşan Şener Şen, “Demokrasilerde bütün yöneticiler eleştiriye hazırlıklı olmalı. Demokrasi, yönetimi övmekten ibaret değildir” dedi.

Vasıf Öngören’in “Zengin Mutfağı” oyunuyla yıllar sonra yeniden tiyatro sahnesine dönen Şener Şen, Oyuncu Mert Fırat’la birlikte verdiği röportajda “Geçen hafta iki usta tiyatrocu, Metin Akpınar ve Müjdat Gezen adliye koridorlarındaydı. Ne düşündürdü bu size?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Demokrasilerde bunlar hoş şeyler değil. Neden? Demokrasilerde bütün yöneticiler eleştiriye hazırlıklı olmalı. Ama eleştirenler de eleştirilerini demokrasi ortamına zarar vermeyecek biçimde yapmalılar. Demokrasi, yönetimi övmekten ibaret değildir. Silahlanıp sokağa dökülmedikçe her insan düşüncesini rahatlıkla söyleyebilmeli. Siyasiler de bunu hazmetmeli. Madem demokrasiyle yönetiliyoruz. Onun renkliliğine, çokçeşitliliğine siyasilerin hazırlıklı olması lazım, bunu sindirmeleri lazım.”