Şarbona yakalanan hasta konuştu: Et yemedim, temas ettim

İstanbul Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne şarbon şüphesiyle başvuran ve tedavi altına alınan hastalardan birisi olan Onur Ayan, "eti yemedim, temas ettim" diye konuştu.

Şarbona yakalanan hasta konuştu: Et yemedim, temas ettim

İstanbul Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne şarbon şüphesiyle başvuran ve tedavi altına alınan hastalardan birisi olan Onur Ayan, “eti yemedim, temas ettim” diye konuştu.

Kurban Bayramı nedeniyle memleketi İzmit’e gittiğini ve daha sonra bacağında çıkan yara nedeniyle doktora başvurduğunu söyleyen 27 yaşındaki Onur Ayan iş yeri hekiminin şarbon olabileceğini söylemesi üzerine hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şarbon şüphesiyle başvuran hastalardan biri olan Ayan, “Kurban Bayramı dönüşü memleketten gelince bir sivilce gördüm sağ bacağımda. Kaşımaya başladım ama kızarıklık arttı. İşyeri doktoruma gösterdim. O da şarbon olabileceğini söyledi ve hemen hastaneye gönderdi. Kurban etini yemedim ama temas ettiğimde çıktı. Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi’ne sevk edildim sonrasında” diye konuştu.

Şarbon şüphesiyle başvuran ve aynı serviste yatan birkaç hastanın daha olduğunu söyleyen Ayan, aynı serviste yatanlardan bir hastanın da kasap olduğunu, bazı hastaların yedikleri etten zehirlendiğini ancak birçok kişinin et ile temasının ardından şarbona yakalandıklarını belirtti.