Rekabet Kurumu'ndan Türk Telekom'a soruşturma

Rekabet Kurumu, Türk Telekomünikasyon AŞ hakkında "Rekabetin Korunması Hakkında Kanun"u ihlal ettiği iddiasıyla soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu'ndan Türk Telekom'a soruşturma

Rekabet Kurumu, Türk Telekomünikasyon AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Kurum’dan yapılan açıklamada, kararın Türk Telekom’un toptan kiralık devre hizmetlerinin sunumunda bağlantı sürelerine ve bağlantı ücretlerine ilişkin uygulamalarıyla ilgili olarak “Rekabetin Korunması Hakkında Kanun”un ihlali iddiasıyla yapılan başvuru üzerine alındığı belirtildi.

Rekabet Kurumu’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin toptan kiralık devre hizmetlerinin sunumunda bağlantı sürelerine ve bağlantı ücretlerine ilişkin uygulamalarıyla 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiği iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 19.09.2018 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik olarak Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 18-33/545-M sayı ile karar verdi.”