PTT Said Nursi için pul bastırdı!

İstanbulda 1-3 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenen "11. Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu" ardından "Said-i Nursi Hatıra Pulu" bastırıldı.

PTT Said Nursi için pul bastırdı!

Tarikat ve cemaatlere sunduğu kamusal olanak ve destekleri 15 Temmuz darbe girişiminin ardından daha da artıran AKP iktidarı, geçmişteki ortağı ‘FETÖ’nün de manevi önderi olan Said-Nursi isimli gerici için pul bastırdı.

Konu ile ilgili Nurcuların yayın organı Risalehaber sitesine konuşan İstanbul İlim ve Kültür Vakfı İcra Kurulu Başkanı ve AKP Isparta Milletvekili Said Yüce, sempozyumla ilgili bir broşür hazırladıklarını söyledi. Broşürde Cumhurbaşkanı, Başbakan ve TBMM Başkanının mesajlarının yanında sempozyumda sunulan tebliğlerden özet yazılar bulunduğunu belirten Yüce, broşürü devletin bütün kademelerine ve sivil toplum kuruluşlarına göndereceklerini, zarfın üzerine de özel olarak hazırlattıkları pulu yapıştıracaklarını ifade etti.

Yüce, broşürün yanında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basılan Uhuvvet Risalesi’nin de hediye edeceklerini ifade etti.

5 bin adet basılan pulun üzerinde “Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu” afişi yer alıyor. Afişte Said-i Nursi’nin fotoğrafının yanında, “Kur’an ve Sünnet Rehberliğinde Bir İman Hizmeti Müsbet Hareket” ifadesi de yer alıyor.

‘FETÖ’ İÇİN DE BASMIŞLARDI

PTT, bugün ‘FETÖ’ olarak nitelenen Gülen cemaatinin organizasyonu olan “Türkçe Olimpiyatları” için de 2012 yılında pul basmıştı.

Türkçe Olimpiyatları için PTT tarafından 10’uncu yıla özel pul basılırken, dönemin PTT Genel Müdürü Osman Tural, olimpiyatlardan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bu nedenle de destek vermek istediklerini dile getirmişti.