Polislerin de aralarında olduğu 4 kişi sosyal medya paylaşımları sebebiyle tutuklandı

Sosyal medya hesaplarından, 'Türk bayrağını, Türk milletini, devlet büyüklerini ve emniyet teşkilatını aşağılayıcı' paylaşımlar yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 4'ü tutuklandı. Tutukluların arasında polis memurları da bulunuyor.

Polislerin de aralarında olduğu 4 kişi sosyal medya paylaşımları sebebiyle tutuklandı

Sosyal medya hesaplarından, ‘Türk bayrağını, Türk milletini, devlet büyüklerini ve emniyet teşkilatını aşağılayıcı’ paylaşımlar yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 4’ü tutuklandı. Tutukluların arasında polis memurları da bulunuyor.

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ‘bazı sosyal medya platformlarından, Türk bayrağını, Türk milletini, devlet büyüklerini, emniyet teşkilatını aşağılayan, manipülasyon yaparak kamuoyunda olumsuz algı oluşturan, kolluk kuvvetlerini tehdit eden ve hakarette bulunan, polislerin de aralarında bulunduğu kişilerle ilgili çalışma başlatıldığı’ duyuruldu.

İstanbul, Tunceli, Kahramanmaraş, İzmir ve Antalya’da düzenlenen operasyonlar hakkında yapılan açıklama şöyle:

“İstanbul, Tunceli, Kahramanmaraş, İzmir ve Antalya illerinde bu paylaşımları yapan şahısların kimliklerinin tespit edilmesi üzerine yapılan operasyonlar sonucunda, adli makamlara sevk edilen N.Ö. ve S.İ. ile polis memurları S.E. ve R.O. tutuklanmış, U.A. ve İ.I. isimli şahıslar adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, emniyet personeliyle ilgili de ayrıca idari yönden soruşturma başlatılmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak sosyal medya üzerinden bu ve buna benzer paylaşımlarda bulunan, teşkilatımız ve devlet kurumlarıyla ilgili toplum üzerinde olumsuz algı oluşturma gayretinde olan, teşkilatımız içerisinde uyum, birlik ve motivasyonu zedelemeye çalışan, kendi personelimiz ve diğer şahıslarla mücadelemizi yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.”