Papağana işkence yapan Murat Özdemir en az 21 gün akıl hastanesinde yatacak

Papağana yaptığı işkence videosunu sosyal medya hesabından paylaşarak tüm Türkiye'nin tepkisini çeken Murat Özdemir gözaltına alındıktan sonra savcılığa gönderildi. Savcılık, Özdemir'i akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk etti. Doktorlar, Özdemir'in 21 gün süreyle hastanede yatacağını açıkladı.

Papağana işkence yapan Murat Özdemir en az 21 gün akıl hastanesinde yatacak

Papağana yaptığı işkence videosunu sosyal medya hesabından paylaşarak tüm Türkiye’nin tepkisini çeken Murat Özdemir gözaltına alındıktan sonra savcılığa gönderildi. Savcılık, Özdemir’i akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk etti. Doktorlar, Özdemir’in 21 gün süreyle hastanede yatacağını açıkladı.

Acun Medya’nın hazırladığı MasterChef programındaki agresif tavırlarıyla tanıdığı Murat Özdemir’in sosyal medyada paylaştığı bir görüntü, hayvanseverleri ayağa kaldırdı.

POLİS HAREKETE GEÇTİ

Boğazından tuttuğu papağana işkence yaparak “Acun baba de lan” diyerek küfürler saydıran Murat Özdemir’in paylaştığı görüntüyü izleyenlerin tepkisi kısa sürede çığ gibi büyüdü. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, görüntülerden tespit edilen işkence sebebiyle Murat Özdemir’i gözaltına alarak emniyete götürdü. Özdemir’in işkence yaptığı papağan da kurtarıldı.

AKIL HASTANESİNE SEVK EDİLDİ

Murat Özdemir, sevk edildiği savcılık tarafından Hayvanları Koruma Kanunu’na aykırı davranış sergilediği gerekçesiyle idari para cezası kesilerek, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi için İstanbul Valiliği’ne gönderildi. Savcılık tarafından İstanbul Valiliği’ne yazdığı yazıda, “Mevcut sosyal medya paylaşımları CD incileme tutanağı, düzenlenen idari yaptırım kararı, yapılan ihbar ve şikayetler, olayın oluş şekli birlikte değerlendirildiğinde 5442 sayılı il idaresinin 11. maddesi kapsamında kamu düzeni ve güvenliği ile suçun önlenmesi ve kamu düzen ve güvenliğinin sağlanması amacıyla Murat Özdemir hakkında akıl sağlığı yönünden idari olarak gereğinin takdir ve ifası için tutanakta ismi geçen polis memurlarıyla birlikte gönderilmiştir” denildi. Özdemir, savcılığın yazısı ile birlikte polis eşiliğinde adliyeden ayrıldı. Valiliğe götürülen Özdemir’in, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi’ne sevk edildiği bilgisine ulaşıldı.