Oyuncu Hakan Yılmaz'a saldırısını böyle savundu: Her Türk evladının üzerine düşeni yaptık...

Oyuncu Hakan Yılmaz ve eşi Elif Yılmaz'ın darp edilmesiyle ilgili dava sanık Denizhan Vural, "Söz konusu devletimiz, vatanımız, bayrağımızsa karşımdaki ünlü olsun, olmasın üzerimize düşeni yaparız. Her Türk evladının üzerine düşeni yaptık." dedi.

Oyuncu Hakan Yılmaz'a saldırısını böyle savundu: Her Türk evladının üzerine düşeni yaptık...

Oyuncu Hakan Yılmaz ve eşi Elif Yılmaz’ın Etiler’de bir otelin lobisinden darp edilmeleriyle ilgili davaya devam edildi. Duruşmada sanık Denizhan Vural suçlamayı reddederken “Söz konusu devletimiz, vatanımız, bayrağımızsa karşımdaki ünlü olsun, olmasın üzerimize düşeni yaparız. Memleketime, vatanıma laf olunca tepkimi gösterdim” dedi.

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, “Tehdit”, “Basit Yaralama” ve “Hakaret” suçlarından 2 yıldan 5 yıl 6 aya kadar hapis talep edilen tutuksuz sanıklar Denizhan Vural, Erdal Gökçe ve Mahsar Algül katıldı. Şikayetçi Hakan Yılmaz ve eşi Elif Yılmaz ise duruşmaya gelmezken; avukatları Süleyman Canacankatan duruşmada hazır bulundu.

“MEMLEKETİME, VATANIMA LAF OLUNCA TEPKİMİ GÖSTERDİM”

Duruşmada savunmasını yapan sanık Denizhan Vural, müteahhitlik yaptığını ve 20 bin lira aylık geliri olduğunu belirterek “Olay tarihinde diğer sanıklarla birlikte otelin lobisinde toplantı halindeydik. O sırada Hakan Yılmaz otele giriş yaptı. Bizim oturduğumuz kısma yakın yerden geçerken millete, devlete küfür ederek geçmekteydi. Ben de kim bu diye şahsa baktığımda, şahısla göz göze geldik. Bunun üzerine Hakan Yılmaz, benim itiraz ettiğimi düşünerek ‘Eğer itiraz ediyorsan, bu sözlerim sana da’ tarzında söz sarf etti. Şahsın hem millete, vatana o şekilde küfür etmesi, hem de aynı küfrü bana yöneltmesi nedeniyle konuşmak için yanına gittim. Bunun üzerine şahıs, bana agresif tavırlar sergileyerek el kol hareketleri yaparak üzerime yürüdü. Hatta ‘Sizi buraya gömerim’ tarzında tehdit içerikli sözler sarf etti. Söz konusu devletimiz, vatanımız, bayrağımızsa karşımdaki ünlü olsun, olmasın üzerimize düşeni yaparız. Kim olduğuna bakmayız. Her Türk evladının üzerine düşeni yaptık. Bu tartışmalar sırasında karşılıklı küfürleşmeler oldu. Ama tehdit olmadı. Olaylar esnasında tartışmanın kavgaya dönmesinden dolayı şikayetçiye fiziki müdahalede bulunmak istedim ama araya girenlerin engellemesi nedeniyle herhangi bir fiziki müdahalem olmadı. Vergi rekortmeni olmuş, binden fazla insanı istihdam eden bir iş adamıyım. Memleketime, vatanıma laf olunca tepkimi gösterdim” diye konuştu.

BERAAT İSTEDİ

Hakan Yılmaz’ın eşini de fark etmediğini iddia eden Vural, “Zaten öyle bir şey olduğunu fark etsem yanına dahi gitmezdim. Müşteki Hakan Yılmaz’ın hakaret ve tehdit içerir sözlerinden dolayı orada bulunan vazoyu alıp yere atmak istedim. O sırada otel çalışanlarının araya girmesinden dolayı vazo elimden çıkarak müşteki Hakan’ın eşinin kenarından geçti. Yaralama kastım yoktur. Suçsuzum. Beraatimi isterim” dedi.

Sanık Vural, Hakan Yılmaz’ın avukatının sorusu üzerine, Hakan Yılmaz’ı dikkatli bakınca medyadan hatırladığını, olaylar sırasında da alkollü olup kendisini duyacak durumda olmadığı için ayağıyla kendisini fark etmesi için hafifçe dokunduğunu belirtti. Mahkeme, olaya ilişkin bir görgü tanığının dinlenmesi için duruşmayı erteledi. (DHA)