Otobüste akbil kavgası: Şoförü bıçakladılar

Beyoğlu'nda özel halk otobüsüne bindikten sonra akbil basmamaları nedeniyle uyarılan 4 yolcu ile şoför arasında kavga çıktı.

Otobüste akbil kavgası: Şoförü bıçakladılar

Beyoğlu’nda özel halk otobüsüne bindikten sonra akbil basmamaları nedeniyle uyarılan 4 yolcu ile şoför arasında kavga çıktı. Olayda otobüs şoförü bacağından bıçaklandı.

Olay Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı’nda saat 08.00 sıralarında meydana geldi. Taksim-Kayaşehir hatlı özel halk otobüsüne binen 4 yolcu iddiaya göre akbil basmadı. Otobüs şoförü Ercan Kılıç’ın yolculara akbil basmaları konusunda uyarması üzerine tartışma çıktı.

Şoför bıçaklandı

Şoför Ercan Kılıç kavga sırasında sol bacağından bıçaklandı. Olayı gerçekleştiren kişiler kaçarak uzaklaştı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı Ercan Kılıç olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayda yaralanan otobüs şoföre Ercan Kılıç, “Akbillerinizi doldurun dedim. Onlar da aşağı inmediler. Ben de yukarı çıktım. Neden oturuyorsunuz yolcular sizi bekliyor dedim. Tartışma çıktı, bıçaklandım” dedi.

Olay anında otobüste bulunan yolcu Mert Ünal, “Taksim’den otobüs yolcuları aldı. Bir durak sonra bu arkadaşlar bindi. Akbilleri yoktu. Şoför bunlara “Durun biri sizin yerinize akbil basar” dedi. Bunlarda otobüsün ikinci katına çıktı 2-3 durak sonra şoför,’akbil basmayanlar aşağı insin’ dedi. Akbilsiz binen 4 kişi yukarıdan aşağı küfür etti. Şoför de ‘inin aşağı’ dedi. Otobüsün kapılarını açtı. Ondan sonra şoförle tartışmaya başladılar. İki kişi şoföre saldırdı. Şoför kendini korurken üçüncü kişi şoförü bıçaklayıp kaçtı. Toplam 4 kişilerdi” dedi.