Ordu'da saat 9'u 5 geçe okunmaya başlanan selaya soruşturma

Ordu'nun Fatsa ilçesindeki 10 Kasım töreninde sirenler çalmaya başladığı sırada sela okumaya başlayan müezzin hakkında soruşturma başlatıldı.

Ordu'da saat 9'u 5 geçe okunmaya başlanan selaya soruşturma

Ordu’nun Fatsa ilçesinde 10 Kasım töreninde saat 09.05’i gösterdiği ve sirenlerin çalmaya başladığı yakındaki camiden sela okunmaya başlandı.

Şikayet üzerine gözaltına alınarak ifadesi alınan müezzin F.O, “artniyetinin olmadığını, cenaze selası için apar topar geldiğini ve saatin farkında olmadığını” öne sürdü. Tepki çeken müezzin daha sonra serbest bırakıldı.

CHP İlçe Başkanı Murat İnanlı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “olayda artniyet aramadıklarını” ancak cami sorumlusu hakkında idari soruşturma başlatılacağını öğrendiklerini belirtti.

İnanlı şu açıklamayı yaptı:

“Bugün 10 Kasım saat tam 09.05’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Anma Töreni sırasında sirenler çalmaya ve saygı duruşu başladığı anda Sahil camimizden bir vatandaşımızın cenaze anonsu yapıldı. Bu konuda bir art niyet aramamakla birlikte günün ve saatin hassasiyetini gözönünde bulundurduğumuzdan mesele gereken mercilere iletildi. Söz konusu cami sorumlusu hakkında soruşturma başlatılacağı bildirildi.”