Öğretim görevlisi ve yüksek lisans öğrencisi köyde ölü bulundu

Nevşehir'in Çardak köyünde bir öğretim görevlisi ile yüksek lisans öğrencisi ölü olarak bulundu.

Öğretim görevlisi ve yüksek lisans öğrencisi köyde ölü bulundu

Edinilen bilgiye göre, Nevşehir – Derinkuyu yolu üzerinde boş araziye araç içinde iki kişinin cesedini gören çiftçiler jandarmaya haber verdi. Jandarma tarafından yapılan ilk incelemede bir erkek ve bir kadının silahla hayatlarını kaybettiği öğrenildi.

Cesetler üzerinde yapılan incelemede erkek olan cesedin Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi öğretim üyesi olan Saadettin Baştürk ait olduğu tespit edildi. Araç içerisinde kadın cesedin ise Kübra Yılmaz’a ait olduğu öğrenildi. Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitede öğretim üyesi olan Sadettin Baştürk’ün yanında bulunan Kübra Yılmaz’ın yine aynı üniversitede öğrenim gören yüksek lisans öğrencisi olduğu öğrenildi.

Olayda yapılan ilk incelemede olayın intihar olduğu belirtilirken olay yeri inceleme ekipleri olay hakkında soruşturma devam ediyorlar. Cesetler ise Adli Tıp Kurumuna gönderilmek üzere Nevşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı

Yapılan incelemeler sonrasında cesetler morga kaldırılırken, olayla ilgili olarak işlem başlatıldı.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü’nden açıklama geldi. Açıklamada şunlar ifade edildi:

“Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünce yaşanan elim olay üzerine idari soruşturma başlatılmıştır.
11 Nisan 2018 tarihinde meydana gelen elim olay sonucu hayatını kaybeden üniversitemiz mensupları S.B. ve K.Y.’nin vefatının ardından rektörlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna ifade etmek isteriz ki, üniversitemiz çağdaş ilkeler doğrultusunda, evrensel eğitim kurumu anlayışıyla hareket etmektedir. Kişisel ve münferit sayılabilecek bu elim hadiselerin bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif alandaki başarılarla söz ettiren üniversitemizin kurumsal kimliğine zarar vermemesi gerektiğini altını çizmek isteriz. Bu tür elim olayların bir daha yaşanmaması temennisiyle, vefat edenlerin aileleri başta olmak üzere, tüm üniversitemiz mensuplarına başsağlığı ve sabır dileriz.”