Nurettin Yıldız'a açılan soruşturma MEB'in müdürüne de geri adım attırdı

Gerici Nurettin Yıldız'a tepki gösterenleri 'şeytan' olarak niteleyen Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü, Yıldız'a destek paylaşımlarını kaldırdı.

Nurettin Yıldız'a açılan soruşturma MEB'in müdürüne de geri adım attırdı

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, gerici Nurettin Yıldız’ı eleştirenleri ‘şeytan’ olarak gördüğünü belirttiği paylaşımlarını Yıldız hakkında açılan soruşturma ve Erdoğan’ın da isim vermeden yaptığı konuşma sonrasında kaldırdı.

Ağzını her açtığında ayrı bir skandal ‘fetva’ veren gerici Yıldız’a yönelik tepkilerin ‘itibarsızlaştırma’ olduğunu öne süren Cemal Yılmaz, Twitter adresinden yaptığı paylaşımda, “Şeytan bu kez profosörlerini devreye soktu. Ömrünü islama hizmete adamış @nurettinyildiz Hocamızı itibarsızlaştırmak için çırpınıp durmaktalar. Altın paslanmaz. Altına çamur atmakla kıymeti düşmez. Hak gelecek ve batıl yok olacak. Bize düşen Allah için çok ama çok çalışmaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Yıldız’ın son olarak “Allah vur dediyse vardır bir hikmet” dediği ve kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri tavsiyesinde bulunduğu ‘fetva’sından sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı nihayet harekete geçmiş ve gerici isim hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ten soruşturma açıldığını duyurmuştu.

Erdoğan’ın da Saray’daki konuşmasında Nurettin Yıldız ve benzerlerini hedef alarak söylediği ileri sürülen “Son günlerde din adamı olarak ortaya çıkıp ne yazık ki kadınla ilgili farklı açıklamalarda bulunup dinimizde yeri olmayan şeyler söyleyen bazı kişileri çıkıyor ortaya.” sözlerinin ardından, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz sözkonusu tweet’lerini sildi.

http://gazetemanifesto.com/2018/03/08/nurettin-yildiza-milli-egitim-muduru-sahip-cikti/