n11, 'siren çalmayarak' gönderdiği '10 Kasım' mesajı için özür diledi

n11, dün mobil kullanıcılarına gönderdiği mesajda “İçimize sinmedi, rahatsız olabileceğini göze alarak – en azından siren çalmayarak- mesaj atıyoruz. Saat 00.00 itibarıyla özel indirimli ürünler sayfası açılacak…” ifadelerini paylaşmış, 'en azından siren çalmayarak' mesajı 10 Kasım'a gönderme olarak anlaşılmış ve tepki çekmişti.

n11, 'siren çalmayarak' gönderdiği '10 Kasım' mesajı için özür diledi

İnternet üzerinden alışveriş yapma sitesi n11.com, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde tepki çeken bir mesaj paylaştı. n11, dün mobil kullanıcılarına gönderdiği mesajda “İçimize sinmedi, rahatsız olabileceğini göze alarak – en azından siren çalmayarak- mesaj atıyoruz. Saat 00.00 itibarıyla özel indirimli ürünler sayfası açılacak…” ifadelerini paylaşmış, ‘en azından siren çalmayarak’ mesajı 10 Kasım’a gönderme olarak anlaşılmış ve tepki çekmişti.

Site, konunun yanlış anlaşıldığını ifade ederek ekşisözlük üzerinden bir özür yayınladı ve yanlış anlaşıldığını savundu.

Sitenin özrü şöyle:

“değerli kamuoyuna,

bu gece saat 00:00’da uygulamamızdan atılan bildirimle ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

öncelikle, şu an derin bir üzüntü yaşadığımızı tüm samimiyetimizle sizlerle paylaşmak isteriz.

gece yarısı rahatsızlık vermemek amacıyla sessiz modda gönderilen bildirim metnine, kampanya temamız olan “siren” kavramını konu etmek, aziz ata’mızın hatırasına sahip çıktığımız bu günde maalesef çok yanlış anlaşılmış ve yanlış yorumlanmıştır.

cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder atatürk’e ve onun ilkelerine bağlılığımız bizim en vazgeçilmez değerlerimizden biri iken, bu talihsiz durumla karşılaştığımız için oldukça üzgünüz. bu yanlış anlaşılmaya mahal veren bildirimden dolayı içtenlikle özür dileriz.

n11.com”