Mustafa Keser'den Kılıçdaroğlu'na: Şehit evinde türkü söyleyeceğim, tepki almazsam yüzüne tüküreceğim

Erdoğan'la birlikte Hatay'da sınır karakoluna gidip sazlı sözlü eğlenen ünlülere bir destek de türkücü Mustafa Keser'den geldi.

Mustafa Keser'den Kılıçdaroğlu'na: Şehit evinde türkü söyleyeceğim, tepki almazsam yüzüne tüküreceğim

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hatay’da bir sınır karakoluna ziyaretine eşlik eden ünlülerle ilgili başlayan tartışmaya son olarak türkücü Mustafa Keser de eklendi.

Keser, TRT Müzik’te sunduğu “Ustadan İstekler” adlı programda isim vermeden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerine tepki göstererek “İnsanlar biraz laflarına ve üsluplarına dikkat etmeli. Daha usluplu söylese biraz daha anlayışla karşılayabilirdik. Karşılamasak bile en azında ‘Delidir, ne söylerse yeridir’ der, gelip geçerdik. Onun için lütfen, eleştirilerimizi daha münasip bir lisan ile yaparsak en azından makul karşılama gibi bir durum içinde olurduk. Partisi ne olursa olsun, o arkadaşları da kınıyorum. Kimden gelirse gelsin ben aynı tepkiyi gösteririm.” dedi.

“SAZIMI ALIP GİDECEĞİM”

Kılıçdaroğlu’nun CHP Grup Toplantısı’nda sözkonusu ünlülere yönelik yaptığı “Bu rezil adamlar ve onları oraya götüren adam, sen eğer yüreğin yetiyorsa bir Afrin şehidinin evinin bulunduğu sokaktan geç, bir de Yaylalar şiirini söyle” çağrısına da yanıt veren Mustafa Keser, “Ben o ‘şehit kapısına gidip de türkü söylesinler’ diyen arkadaşlara meydan da okuyorum. Şehidin evini kendileri tespit etsin. Sazımı alıp gideceğim ve asker türküleri okuyacağım. Eğer tepki alırsam hepsi benim yüzüme tükürsün, almazsam ben hepsinin yüzüne tüküreceğim” ifadelerini kullandı.

http://gazetemanifesto.com/2018/04/05/kilicdaroglu-az-bile-soyledim/

http://gazetemanifesto.com/2018/04/04/sarayin-unlulerinden-kilicdarogluna-ortak-yanit-geldi/