Muharrem İnce kanadının şimdiye kadar kaç imza topladığı belli oldu

Muharrem İnce kanadı, CHP’de olağanüstü kurultay için imza topluyor.

Muharrem İnce kanadının şimdiye kadar kaç imza topladığı belli oldu

Muharrem İnce kanadı, CHP’de olağanüstü kurultay için imza topluyor. İnce’ye yakın isimler verilen imza sayısına ilişkin açıklamalar yaptı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, imza sayısının 450’yi geçtiğini açıkladı.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Olağanüstü kurultay için toplanan imzaların bugün itibariyle 450’yi geçtiğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, Olağanüstü kurultay için toplanan imza sayısının 450’yi geçtiğini, bugün saat 18.30’da noterin kapanmasıyla birlikte kesin sayıyı basına duyuracaklarını belirtti.

“400’Ü GEÇTİ”

Muharrem İnce’ye yakın isimler tarafından aktarılana göre göre verilen imza sayısının 400’ü geçtiği ifade edildi. CNN Türk muhabiri Ünal Kaya’nın belirttiğine göre 30 Temmuz’a kadar imza sürecinin tamamlanması gerekiyor. İnce’ye yakın isimler bu haftasonuna kadar imza verme sürecinin toparlanabileceği görüşündeler. Ayrıca imza sayılarının akşam saatlerinde 450, yarın itibariyle de 500 olabileceği ifade ediliyor.

İnce’nin ekibinden Gaye Usluer, topladıkları imza sayısının 353 olduğunu duyurdu.

“ULAŞAMAYACAKLAR”

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, geçtiğimiz günlerde olağanüstü kurultay talebiyle imza toplayanların yeterli sayıya ulaşamayacağını söylemişti.

625 İMZA GEREKİYOR

CHP parti tüzüğünün 48’inci maddesine göre seçimli olağanüstü kurultay toplanması için kurultay delegelerinin tam sayısının salt çoğunluğunun, on beşinci gün mesai bitimine kadar noter aracılığıyla imzalarını genel merkeze iletmeleri gerekiyor. Bu da en az 625 delegenin imzasına denk geliyor.