'Muharrem İnce bombayı patlatmayı olağanüstü kurultaya bıraktı...'

Sözcü yazarı Uğur Dündar, 24 Haziran gecesine ilişkin bir yazı kaleme alırken, Muharrem İnce'nin olası olağanüstü CHP kurultayında "bomba" patlatacağını öne sürdü.

'Muharrem İnce bombayı patlatmayı olağanüstü kurultaya bıraktı...'

Muharrem İnce’nin 24 Haziran akşamı ve sonrası ile ilgili seçmenleri tatmin etmeyen açıklamalarına ilişkin birçok iddia ortaya atılırken, konuyla ilgili yeni bir iddia da gazeteci Uğur Dündar’dan geldi.

Sözcü yazarı Dündar, bugün yayımlanan “24 Haziran gecesi neler yaşandı?..” başlıklı yazısında, seçim akşamı CHP’den İnce’ye veri akışı yapılamadığını belirtirken bu konuda susmasına ilişkin, “Kanımca partisini daha zor duruma düşürmemek için merakla beklenen ayrıntılara girmedi. Büyük olasılıkla bunları anlatmayı, yani bombayı patlatmayı olağanüstü kurultaya bıraktı” iddiasında bulundu.

“İNCE’Yİ AA VE YSK İLE BAŞ BAŞA BIRAKTILAR”

Muharrem İnce’nin ekibinden Yaşar Tüzün’ün olası kurultay sonrası parti yönetimine geçmeleri halinde sandık güvenliğine ilişkin alınacak önlemlere dikkat çektiği Halk TV konuşmasına dikkat çeken Dündar, “Bu konuşmalardan, 24 Haziran gecesi CHP Genel Merkezi’nin Muharrem İnce’ye sağlıklı değerlendirme yapabileceği veri akışını sağlamadığı, Adil Seçim Platformu çöktüğünden, Anadolu Ajansı ve YSK ile başbaşa bırakıldığı anlaşılıyor. Ama tüm bu nedenler o geceki suskunluğuna yeterli mazeret teşkil etmiyor!” dedi.

“GÜL İÇİN UĞRAŞAN VEKİL ‘İNCE LEHİNE ÇALIŞTILAR’ DEDİ”

Öte yandan, CHP Genel Merkezi’nin seçim sonrası kendisini hedef aldığını belirten Dündar, şu ifadeleri kullandı:

Bir bilgi aktarayım:

“24 Haziran sonrasında CHP yönetim organlarından birinin toplantısında, seçildiği ildeki tüm delegelerin olağanüstü kurultay için imza verdikleri bir milletvekili çıkıp ‘SÖZCÜ Gazetesi, Halk TV ve Uğur Dündar kampanya süresince CHP aleyhine, Muharrem İnce’nin lehine çalıştılar’ diyebiliyor!..”

Bu vekilin 24 Haziran seçimleri öncesinde Abdullah Gül’ün CHP tarafından çatı adayı gösterilmesi için olağanüstü uğraş verdiği herkesçe biliniyor!..

Bu sözler, o geceki “ince yalnızlık” konusunda çok şey anlatıyor!..