Milli Savunma Bakanlığı: Sincar ve Karacak Dağlarına hava harekatı düzenlendi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine hava harekatı düzenlendiği açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı: Sincar ve Karacak Dağlarına hava harekatı düzenlendi

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Sincar ve Karacak Dağı bölgelerine hava harekatı düzenlendiği açıklandı. Irak’ın kuzeyine yönelik hava harekatında Sincar ve Karacak Dağı bölgelerindeki terör hedefleri vurulduğu belirtildi.

Bakanlıktan yapılan çıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için kendisine verilen görevleri, sarsılmaz bir inançla yerine getirme azim ve kararlılığındadır.” ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinden yayımlanan açıklama şöyle:

”PKK/KCK/PYD/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak Kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşmasının 51’inci maddesi çerçevesinde, uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak Kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar ve Karacak Dağı bölgelerindeki terör yuvalarına karşı bir hava harekâtı icra edilmiştir.

İcra edilen harekâtta, ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak, mağara, tünel ve depolar hedef alınmıştır. Harekâtın planlama ve icrasında, sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de Ülkemizin ve Milletimizin beka ve güvenliği için kendisine verilen görevleri, sarsılmaz bir inançla yerine getirme azim ve kararlılığındadır.”