MHP'li belediye başkanı 'FETÖ'den beraat etti

Aydın'ın Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, kapatılan Bank Asya'ya para yatırdığı gerekçesiyle 'FETÖ'ye üye olmak suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada beraat etti.

MHP'li belediye başkanı 'FETÖ'den beraat etti

Aydın’ın Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, kapatılan Bank Asya’ya para yatırdığı gerekçesiyle ‘FETÖ’ye üye olmak suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada beraat etti.

Nazilli Belediye Başkanı MHP’li Haluk Alıcık hakkında, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan Bank Asya’ya para yatırdığı gerekçesiyle, TCK 314/2 maddesine göre ‘FETÖ’ye e üye olduğu iddiasıyla 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına MHP’nin Nazilli’de tekrar aday gösterdiği tutuksuz sanık Haluk Alıcık ile avukatlar katıldı. Duruşmayı MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, İncirliova Belediye Başkanı MHP’li Gürşat Kale, MHP İl Başkanı Burak Pehlivan ile partililer de izledi. Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın 2’nci duruşmasında, savcı Başkan Alıcak’ın cezalandırılmasını istedi. Bankaya parayı umreye gitmek için yatırdığını, suçsuz olduğunu ve ‘FETÖ’ ile bir ilgisinin bulunmadığını belirten Başkan Alıcık ise beraatine karar verilmesini istedi. Mahkeme heyeti Başkan Alıcık’ın beraatine karar verdi. (DHA)