MHP: Erdoğan'a 'gazi'lik teklifini değerlendiririz

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, AKP’li Metin Külünk'ün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gazi unvanı verilmesi için verilen kanun teklifini değerlendireceklerini söyledi.

MHP: Erdoğan'a'gazi'lik teklifini değerlendiririz

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, AKP’li Metin Külünk’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gazi unvanı verilmesi için verilen kanun teklifini değerlendireceklerini söyledi.

Akçay, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Yurttaş Girişimi’nin milletvekillerine Afrin operasyonunun durdurulmasına yönelik mektuba tepki gösterdi. Ermeni Patrikliği’ne de teşekkür eden Akçay, şunları söyledi:

“Kıymetleri kendinden menkul kimi aydın müsveddeleri, her dönem çıban başı olan kimi sanatçı, siyasetçi, akil, hukukçu görünümlü, aslında kripto ırkçı PKK severler, bir ihanet mektubunun daha altına imza atmışlar.

ERMENİ CEMAATİNE TEŞEKKÜR

Bunlara karşı Türkiye Ermeni Patrikliği’nden Mehmetçiğimize dualar edilen bir açıklama yayınlandı. Ermeni Patrikliğinin bu açıklamasını gururla takip ettik, kendilerine şükranlarımı ve hürmetlerimi sunuyorum. Vatan bekasına karşı muhalefet edilmez. Bunun adına muhalefet değil ihanettir.”

‘ERDOĞAN’A GAZİLİK TEKLİFİNİ DEĞERLENDİRİRİZ’

Anadolu Ajansı’nın (AA) aktardığına göre, bir gazetecinin, AKP İstanbul Milletvekili Metin Külük’ün, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘gazilik’ unvanı verilmesine yönelik hazırladığı kanun teklifiyle ilgili sorusu üzerine Akçay, “Teklifi görmedim, hakkında bilgim yok. TBMM’ye geldiğinde değerlendiririz” dedi.