MHP: Af teklifinin arkasındayız

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, çeşitli suçlardan hüküm giyenlere af getiren TBMM'ye sundukları yasa teklifinin takipçisi olduklarını belirtti.

MHP: Af teklifinin arkasındayız

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, çeşitli suçlardan hüküm giyenlere af getiren TBMM’ye sundukları yasa teklifinin takipçisi olduklarını belirterek, “Biz verdiğimiz bu teklifin arkasındayız. ‘Şu gün bu saat’ demek mümkün olmaz; Meclis gündemi çerçevesinde, bütün siyasi aktörlerin gündemi çerçevesinde, ortak mutabakat çerçevesinde çıkabileceğini çıkması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, DHA’ya yaptığı açıklamada MHP’nin seçim beyannamesinde de yer alan, çeşitli suçlardan hüküm giyen tutuklulara af getiren yasa teklifinin arkasında ve takipçisi olduklarını belirtti. MHP Grup Başkanvekili Akçay, “Biz af konusunda teklifimizi verdik. Meclis’e sunduk. Önümüzdeki süreç içerisinde ille de moda mod değil de, uzlaşılarak çıkmasından yanayız. Bu çerçevede biz verdiğimiz bu teklifin arkasındayız. ‘Şu gün bu saat’ demek mümkün olmaz; Meclis gündemi çerçevesinde, bütün siyasi aktörlerin gündemi çerçevesinde, ortak mutabakat çerçevesinde çıkabileceğini çıkması gerektiğini düşünüyoruz. O konunun da takipçisiyiz. Milletimizi ilgilendiren her mesele, bizim yerel seçim beyannamemizde olacaktır” diye konuştu.