Meteorolojiden son dakika 'çok kuvvetli yağış' uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar uyarısı.

Meteorolojiden son dakika 'çok kuvvetli yağış' uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, gün içerisinde İstanbul için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb. olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle:

“İstanbul’un güney ve doğu ilçelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerine kadar kuvvetli (10-30 kg/metrekare) olacağı, akşam saatlerinde zayıflayacağı, ancak gece saatlerinde etkisini artırarak tekrar kuvvetli (10-30 kg/metrekare) olması tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur uyarısı

Meteoroloji aynı zamanda Ankara İzmir’in de dahil olduğu 17 şehirde yarın kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmurun etkili olmasını beklediğini belirtti. Açıklamaya göre Aydın genelinde, Balıkesir, Bursa, Manisa, Uşak, Bilecik, Bolu, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale, Kütahya’da yağışın etkili olması bekleniyor.