Medyum Memiş hortladı: Kadın cinayetlerinin sorumlusu kadınlardır!

Yandaş medya kuruluşlarının kadınlara yönelik saldırıları bitmek bilmiyor.

Medyum Memiş hortladı: Kadın cinayetlerinin sorumlusu kadınlardır!

İktidara yakınlığı ile bilinen bir takım medya kuruluşlarının kadınlara yönelik saldırıları bitmek tükenmek bilmiyor. ‘Memduh Memiş’ ismiyle tanınan Mehmet Memiş isimli gerici, ‘kadın cinayetlerinin sorumlusu kadınlardır’ açıklamasıyla hortladı.

90’lı yılların sonundan bu yana TV programlarında medyumluk, “cincilik” yaparak yer edinen ‘Memiş’, yaptığı din şarlatanlıklarından epeyce ekmek yiyebildi. Reyting amaçlı “cin çıkarırken” kadın, erkek demeden önüne geleni tokatlamasıyla meşhur oldu.

Bir kaç gün önce gerici Yeni Akit gazetesinde haber olarak servis edilen “Cinayet kurbanı erkekler kadınlardan 4 kat fazla” haberi ve Güneş gazetesinde Memiş’in köşe yazısı, medyanın akıl birliğini kadın düşmanlığı üzerinden nasıl sağladığını da gösteriyor.

‘Kadın cinayetlerinin sorumlusu kadınlardır’ garabeti

Memiş ‘hoca’, Güneş gazetesinde 18 Temmuz tarihli “Feminist ve kadın derneklerinin başarısı!” yazısının bir bölümünde şu ifadeleri kullanıyor;

“Çoluk çocuğunu bırakıp başka bir erkekle giden kadından hayır mı gelir? Televizyon programlarına erkek düşmanlığı yapan kadın derneklerinin temsilcilerini, feministleri ve ekranlarda gözükmek için abuk sabuk konuşan sözde cahil sanatçıları konuşturursanız sonuç bu olur.

Aklıma her zaman şu soru geliyor. Acaba aile yapımızı bozmak isteyen şer güçler, bazı kadın derneklerine, vakıflara, televizyon programları ve gazetecilere Müslüman Türk milletinin aile yapısını, milletimizin dini ve milli duygularını yok etmek için maddi manevi destek veriyor olabilirler mi? Feministlerin, kadın dernekleri ve vakıf yöneticilerinin gazete ve televizyon programlarında sıkça yer almalarından sonra boşanmalarda hızla artış oldu.”

Memiş hoca devamında kadın cinayetlerinde artış olmasının nedeni olarak kadınları sorumlu tuttu: “Türkiye’de sürekli artış gösteren kadın cinayetlerinde en büyük payı eşinden veya ailesinden şiddet gören ve bu nedenle boşanma talep eden kadınlar oluşturmaktadır.”

“Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanunu iptal edin”!

AKP iktidarı ile birlikte her gün kadınların katledilmesinin, her gün sokak ortasında, evinde, iş yerinde şiddet görmesinin, kadınların her türlü kamusal alanda bir taciz ile burun buruna gelmesinin arttığı bir dönemde, kendinde “kadın cinayetlerinin sorumlusu kadınlardır” açıklamasını yapma cüreti bulan Memiş gibi sahtekarlar da kendilerine yer bulabiliyor. Memiş hoca yazısının devamında kadınları suçlamaya devam ediyor ve kadın haklarının iptalini talep ediyor.

“Tabi sosyal medyanında hayatımıza girmesiyle aldatmalar boşanmalar çoğaldı. Tabi yasalarda kadına pozitif ayrımcılıkta boşanmalarda artışa sebep oluyor. Boşanan erkeğin başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmemiş oluyor. Diyanet İşleri Başkanlığı son yıllarda hızla artan boşanmaları araştırmış. Araştırmada aile içi iletişimsizlik, şiddet, maddi durum ve en çokta kadının kocasına sadakatsizliğinde artış olduğunu rapor etmiş. Yani kadınların kocalarını aldatmalarında artış olduğunu söylüyor.

Derim ki bir an önce devlet, feministlerin, kadın derneklerinin ve Avrupa’nın baskısıyla çıkardığı 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanunu, yani kadına pozitif ayrımcılık yasasını iptal etsin. Kardeşlerim Allah Peygamber aşkına ne olur aile birliğinizi bozmayın. Aile birliğinize zeval verecek abuk sabuk davranışlardan ortamlardan uzak kalın. Sosyal medya denen fitne dünyasından uzak kalın. Erkek düşmanlığı yapan, ancak erkeksiz de yaşayamayan feministlerin oyununa gelmeyin. Bizleri ahlaki, milli ve manevi değerlerimizden uzaklaştıran televizyon programlarından uzak kalalım. Şehvete kapılıp kadın ve erkekler olarak birbirinizi aldatmayın.”